BÜYÜ AYET VE ESMALARLA BOZULABİLİR Mİ?

0
217

İnsanlar eski tarihten bu yana çeşitli büyülerle uğraşmışlardır, büyüler özellikle orta çağ döneminde çok yaygın bir hal almıştır, insanlar elde edemedikleri her şeyi büyü yolu ile elde etmeye çalışmışlardır. Büyüler insanların istek ve arzularına ulaşmadaki en kısa yol olarak görülmüş ve büyüler ile bu yüzden çok uğraşmışlardır. tabiki büyüleri insanlar durduk yere yapmamışlar ve cin dediğimiz bedensiz varlıklardan yardım almışlardır, büyü ile ilgili bilgileri onlar sayesinde elde etmişlerdir. Cinler bu bilgileri verdiklerinde büyü yapmaya başlamışlardır. Cinler ile iletişim kurmak isteyen insanlar ya onları çok merak ettiklerinden ve ya büyü yaptırmak için iletişim kurmak istemişlerdir. Cinler büyü yapılırken yapılacak işlemler nasıl hangi malzemeler ile yapılması gerektiği gibi bütün bilgileri verirler. Aynı zaman da bakım yapılırken de yine cinlerin yardımı ile yapılır.

İnsanlar büyü yaptığı kadar bozmak için de çok zaman ve uğraş vermişlerdir. Yapılan bir büyüyü bozmak hiç te kolay değildir. Büyü yapılan kişi yoğun bir etki altına alındığı için kolay olmayacaktır. Büyünün nasıl ve neden yapıldığını öğrenmeden büyü bozma işlemleri yapılamaz, yapılan büyülerin bozulması da gerekli işlemler gerektirir. Büyü bozma işleminden sonra büyü yapılan kişi mutlaka koruma altına alınır ki tekrar bir büyünün etkisinde kalmasın. Büyüden korunma yolları için dualar ve ayetler de önemli bir yere sahiptir. Büyü yapılan kişi sürekli dua ve ayet okuyan biri ise, büyünün etkisi o kişiyi o kadar fazla etkilemez, çünkü o kişi Allah a tam bağlı mümin kullardandır ve Allah sürekli dua eden ve okuyan biridir.

Yapılan büyüler kötü amaçlar için yapılmış ise ve kişi üzerinde herhangi bir koruma yoksa, büyüden kaçışı da elbette yoktur. Büyü yapılan kişi bu büyüden kurtulmak için mutlaka ilim sahibi birinden yardım alması gerekir. Kendi başına dualar ve ayetler okuyarak bu büyüden kutulamaz. Her işin nasıl ki bir ustası varsa, böyle işlerinde ustası hoca ve ustalardır. Bu kişilerden yardım ve destek alınarak yapılan büyüden kurtulmak mümkündür. Her şey den önce yapılan her şeyin Allah ın izni ile yapıldığını unutmamak gerekiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here