BÜYÜ BOZAN HOCA

0
240

Büyü dediğimiz işlemler bütünü çok eski tarihlere dayanmasının yanı sıra geçen zaman içerisinde çok fazla çeşitlenmiş bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Büyüler orta çağ döneminde yasaklanmış ve büyü yapan kişilere cadı adı verilmesiyle birlikte cadı olarak tespit edilen ve ya kanıtlanan kişiler ölüm cezası ile cezalandırılmıştır. Rönesans döneminde sonra bu tür cezalar kaldırılmış ve bununla birlikte insanlar daha rahat hareket etmeye başlamıştır. Büyüler her ne kadar tarih boyunca insanlar tarafından korkulan bir durum olmuş olsa da büyü yapmak ve ya büyü yaptırmaktan hiçbir zaman vazgeçmemişlerdir. İnsanların büyülerden korkmalarının en büyük nedeni büyüler yapılırken cinlerden yardım alınmasıdır.

Büyüler yapılırken cin dediğimiz ruhani varlıklardan destek alınarak yapılır ve bu yüzden cinler ile bir arada olmak ve ya onlara bir şeyleri yaptırmak kolay bir iş değildir ve herkesin yapacağı bir iş de değil elbette. Cin dediğimiz bu ruhani varlıklar asla şakaya gelmezler ve gerçekten insanların korkması ve uzak durması gereken varlıklar. Cin dediğimiz bu ruhani varlıklar insanlara musallat olabiliyor ve ya bir büyü sonucunda insanlara gönderilebiliyorlar.

Yapılan büyüler vardır iyi ya da kötü bunların yapılması kesinlikle dinimizce yasaklanmış bir durumdur ancak yapılan bir büyü var ise bunu bozmak ve ya bozdurmak farz kılınmıştır. Büyü bozma işlemlerini hocalar yaparlar her zaman. Normal insanların yapması mümkün değildir. Büyü bozan hocalar bu konuda uzman kişilerdir.

Büyülerin insanlar üzerindeki etkisi çok değişik olabilmekte, bu büyünün ne ve hangi amaç ile yapıldığıdır. Papaz büyülerinin çok etkili olduğunu aha önce söylemiştik ama bu büyüleri hocalar çözebilirler, bozulamayan bir büyü yok. Dinimizce yapılan büyüyü bozdurmak farz kılınmıştır dediğimiz gibi, büyü bozdurmanın bir günahı yoktur. Bir insan hayatı boyunca büyü ile yaşayamaz elbette. Büyü bozan hocalardan yardım almak en doğru yol olacaktır. Büyü bozan hoca tabiki alanında bir uzman ise sizi hangi büyü yapılmış ise o büyüden kurtaracaktır. Alanında uzman bir büyü bozan hoca bulduğunuzda bu büyüden kurtulmanın yollarını sizinle paylaşacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here