BÜYÜ NE ZAMAN YAPILIR ?

0
225

Büyünün nasıl hangi amaçla ve hangi malzemeler kullanılarak yapılacağının çok farklı olduğunu anlatmıştık. Büyüler yapılırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Yapılacak her büyünün kendine göre yapılış şekli yapılış saati ve yine kullandıkları malzemeler farlılık gösterir .büyünün yapıldığı zamanlar büyünün hangi amaçla yapıldığına bağlıdır. Kaynaklara göre iyilik için yapılan büyüler Arabi ayının artan zamanında, kara büyüler ise Arabi ayının azalan zamanlarında yapılması gerekir. Arabi ayının artan zamanlarında yapılan büyüler iyi niyetler ile yapılır ve çoğunlukla bereket ve rızk için yapılırlar. Kara büyülerde yine bu ayın azalan zamanlarında yapılır ve genellikle ayırma büyüleri bu zamana denk getirilir. Büyü yapılacak kişinin burcu doğumu tabiatı her şeyi bilinmelidir. En azından büyü yapacak kişi bunları bilmelidir.

Büyü yapılırken büyü yapılacak kişi hakkında bilinmesi gereken bazı bilgiler vardır. büyüler yapılırken yıldızlar gezegenler ve bu gibi şeylerin önemi büyüktür. Büyü yapılacak kişinin doğum tarihi hangi burç olduğu tabiatı ve gezegeni bilinmelidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgiler ışığında kişiye ve büyüye göre özel tılsımlar yapacaktır. Yapılan ve ya yapılacak olan her büyünün belirli bir saati ve zamanı olur. Burada yine ay ın ve güneşin konumları önemlidir. Büyüyü yapacak kişi bu bilgilerin hepsine sahip olmalıdır. çünkü büyüler kişilere özel yapılan etki çeşitleridir. Bununla birlikte büyü yapılırken kullanılacak malzemeler de bunlara göre değişecektir.

Büyü yapmak hiç te kolay bir iş değildir, bilinmesi gereken çok fazla ilim ve bilgi vardır. Büyü yapımı çok farklı ve çeşitli yollardan yapıldığı için seçilen zamanlar da önemli duruma gelir. Büyünün tam etki etmesi için bütün bu saydığımız bilgilere dikkat edilmesi gerekir. Bunlara uyulmadan yapılan büyüler ya tutmaz ya da istenen etkiyi göstermez. Büyüler de doğaüstü güçler kadar astroloji de önemlidir. Bütün bu ilimler birbirine bağlı olarak gelişir. Bu sebepten büyü yapacak kişi hem cinler alemi ile iş birliği içinde olacak hem astrolojiyi ve havas ilmini de bilecek. Bu kadar bilgi tek bir büyünün içinde lazım olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here