BÜYÜ NEDİR ?

0
251

Büyü kişilerin doğa üstü güçler tarafından etki altına alınmasıdır. Büyülerin tarihi çok eski dönemlere dayanmaktadır. İstediklerini elde etmek isteyen insanların bu dünyadan olmayan varlıklar ile ve yine onlardan aldıkları bilgiler ile istedikleri şeyleri büyü tılsım gibi doğa üstü güçlerle elde etmişlerdir. Büyüler kişilerin iradelerini ellerinden aldıkları gibi büyü yapılan insanların normal olmayan yeni bir hayata adım atmasına neden olmuştur.

Büyüler çok çeşitli amaçlar ile yapılırlar. Bir çok büyü çeşidi olsa bile ak büyü ve kara büyü olarak 2 gruba ayrılmışlardı. Ak büyüler iyiliğe hizmet ederken kara büyüler kötülüğe hizmet etmiştir. Kara büyü ile uğraşan kişiler yapılan büyüden bir şekilde kendileri de etkilenirler. Bunun nedeni ise, yapılan kara büyüler şeytanidir ve kötülükleri bünyesinde taşır. Kara büyüleri yapan kişiler şeytan ile iş birliği içerisindedir. Bu yapılan büyüler çok güçlü ve etkili büyüler olmakla birlikte kişinin ölümüne dahi sebep olabilmektedir.

İyi büyüler kavuşturmak ve hayırlara vesile olmak için yapılan büyülerdir, birbirini seven insanların kavuşmaları için yapılan büyüler bu büyü çeşidine en güzel örnektir. Kara büyülerin çeşidi çok daha fazladır. Ayırmak için yapılırlar, kişinin hayatını elinden almak ve hatta öldürmek için yapılırlar. Kara büyünün yapıldığı kişi rahat bir hayat süremez, manevi dünyası alt üst olur ve geçen zaman içinde sağlığına yansımaya başlar ve yataklara düşmesine sebep olur. Birbirini seven insanları ayırmak için yapılan büyülerde kişiler her ne kadar birbirlerini sevseler de birlikte aynı ortamda bulunamazlar, birbirlerini domuz gibi yılan gibi görmeye başlarlar ve ayrılırlar. Bu büyüler domuz yağı yılan pulu gibi büyüler ile gerçekleşir. Yine kara büyüler çoğunlukla düşmanlarını alt etmek için yapılırlar. Büyü yapılan kişinin hayatı tersine döner, ne yaparsa yapsın her şey kötüye gider.

Büyü yapılması her ne kadar yanlış olsa da, büyüler çok yaygın bir şekilde kullanılır. Kendisine yapılan bir büyü olduğunu düşünen kişi mutlaka alanında uzman olan bir medyum ve ya hocadan yardım almalıdır. Çünkü tek başına üstesinden geleceği bir durum değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here