BÜYÜ TÜRLERİ NELERDİR ?

0
245

Büyüler çok çeşitli amaçlar için yapılırlar. Büyüler yapılırken çeşitli yollar seçilerek ve bu seçilen yol ile yapılırlar, kullanılan malzemeler de çeşitlilik göstermekte ve hepsi kendine has yöntemler ile yapılırlar. Büyüler tarih boyunca insanların sahip olmak istedikleri şeyleri elde etmede kullandıkları bir yol olmuştur ve insanlar büyüden asla vaz geçmemişlerdir. Büyülerin yapılması ne kadar günah sayılmış olsa da insanların istediklerini elde etmedeki hırsı büyüleri vazgeçilmez hale getirmiştir. Dinimizde iyi ve ya kötü tüm büyüler günah sayılmış ve affı olmayan günahlar arasında yer almıştır.

Büyüler yapıldıkları amaçlara göre değişiklik gösterirler. Birçok büyü türü vardır. Kişinin ne için büyü yaptırdığına göre değişiklik gösterir. Yapılan büyülere örnek verilecek olursa, sabun büyüleri , aşk büyüleri, bağlama büyüleri, papaz büyüleri, ayırma büyüleri, evlilik büyüleri , kaşık büyüsü, ölü toprağı büyüsü, yılan pulu büyüsü ve ya korunma büyüleri ve daha sayamadığımız bir çok büyü tüt vardır. Bunları genel bir başlık altında toplamak gerekirse iki çeşit büyü türü vardır. Büyüler ya iyi amaçlara hizmet için yapılır ya da kötü amaçlara hizmet için yapılırlar. Ak büyü dediğimiz büyü türü iyi amaçlara hizmet eder ve bu yapılan ak büyülerin hiç kimseye bir zararı yoktur. Sonuçları ise mutluluk verici olmakla birlikte İnsanların daha iyi hale gelmesi için yapılan büyüler ak büyüler kapsamında bulunur. Bir diğer büyü türü olan kara büyüler, çok tehlikeli ve aynı zamanda etkili büyülerdir. Hiçbir zaman bu büyülerin yapılması kimseye tavsiye edilmez. Bu büyüler tamamen zarar vermek amaçlı yapılırlar, sonuçları ise oldukça kötüdür. Bu büyüleri her insan yapamaz, yine bu büyüleri yapmak istemeyen hocalar ve medyumlar çoğunluktadır. Bu yüzden büyü yaptırmak kişiler papazlara giderler. Kara büyülerin insanlara büyük zarar verdiği bilinen bir gerçektir. Hatta öyle büyüler vardır ki, büyü yapılan kişinin ölmesi istenir.

Büyülerin birçok türü olmasına rağmen yapılış amaçlarına göre iki grupta incelenirler. İyi ya da kötü bütün büyüler günahtır, kimsenin kaderi ile oynanmaması gerekir. her insan kendi kaderini yaşaması en doğal hakkıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here