BÜYÜ YAPILDIĞI NASIL ANLAŞILIR

0
280

Büyüler gibi işlemler yapıldıkları zaman kişiler üzerinde belirli bir etki alanı oluşturur ve bu oluşan alan etki negatif yönde olur. Bu kötü enerjiye maruz kalan kişiler kendilerini bir şekilde mutlaka belli ederler. Büyüler insanların iyi niyetleri ile ve ya kötü niyetleri ile yapılırlar, büyüler her ne amaç ile yapılırsa yapılsın dinimizde yeri yoktur ve büyük günahlar arasında yer alır. Yine büyü yapmak ve yaptırmanın günah sayılır ve affı olmayan bir günahtır. Büyü yapmak ve yaptırmak aynı zamanda Allah a şirk koşmak ve dinden uzaklaşmak anlamına gelmektedir. İnsanlar büyü yapmanın ve yaptırmanın ne kadar günah olduklarını bilen insanlar yine de büyü yapmaktan ve yaptırmaktan hiçbir zaman vazgeçememişlerdir. İnsanların elde etmedeki hırsları bütün büyüleri ortaya çıkarmıştır.

Kişi üzerinde büyü olduğu ve kişiye bir büyü yapıldığı nasıl anlaşılır sorusuna verilecek birden fazla cevap vardır. Kimi durumlarda kişi kendi üzerinde bir büyü olduğuna inanmamasının yanı sıra yasadığı her şeyin bir hayat akşından ibaret olduğunu zanneder. Bu durum özellikle aşk ve bağlama büyülerinde ortaya çıkan bir durumdur. Yapılan bazı kara büyüler çok etkilidir ve büyü yapılan kişi bunu fark edebilir. Yapılan bazı kötü büyülerde kişi birçok yönden etkilenir. Kişi önce psikolojik yönden etkilenir, ruhsal duygu patlamaları yaşar ve kişi umutsuzluğa kapılır ve hayat sevincini büyü yüzünden kaybeder. Büyü yapılan insan her şeyden vazgeçer ve kendi içine kapanır. Yine büyü yapılan insanlar da ani bayılmalar görülebilir ve kekemelik belirtileri de görülen durumlar arasında yer alır. Kişi ruhsal bunalımın yanında fiziki sorunlarda yaşayabilirler. Büyülerin yapılma amaçları bu etki ve rahatsızlıklarla alakalı bir durumdur.

Yapılan büyüler büyü yapılan kişiyi büyü bozma işlemi yapılana dek etkileyecektir. Kötü büyülerde genellikle büyü yapılan kişiye cinler musallat olarak yollanır ve o kişi ile uğraşırlar, sürekli büyü yapılan kişiyi rahatsız ederler, rüyalarda rahatsız etmeye başladıktan sonra bu durum daha ciddi boyutlara ulaşır. Kişi kendi akıl sağlığından şüphe etmeye başlayacaktır. Dışarıda karşılaştığımız çoğu sara hastalarının bir büyüden ve ya bir musallat yüzünden o hale geldiği düşünülmektedir. Büyü yapılan kişinin hastalıklarla uğraşmadan önce büyü illetinden kurtulması şarttır. Büyü bozulmadığı sürece kişi bununla yaşamaya mahkumdur.

Büyüler çok eski zamanlardan bu güne dek varlığını hep korumuşlardır. Büyüler insanların istediklerini elde etmede en kısa yol görülmüş ve bu yüzden büyüler çok sık kullanılmıştır. Büyüler yapılırken cin dediğimiz ruhani varlıklar ile iletişim kurularak yapılır, büyü yapacak kişiye bilgileri bu varlıklar verir ve büyü yapacak kişi bu bilgileri kullanarak büyü işlemini gerçekleştirir. İnsanlar bazen çok çaresiz kalarak büyüden başka bir yol bulamazlar. Bu da büyü yapmanın ve ya yaptırmanın bir başka sebebidir. Büyüler çok çeşitli ve farklı amaçlar ile yapılabilir. Kimisi iyi niyetler ile yaptırmak isterken kimi insanlar da kin ve nefret duyguları ile hareket ederek intikam almak için ve ya sevmediği birine zarar vermek için yapar ya da yaptırırlar. Büyüler her ne kadar iyi niyetlerle bile yapılsalar da büyüler dinimizce yasak ve günah sayılan bir durumdur. Kişinin kaderine müdahale Allah a şirk koşmak anlamını taşır ve büyü yapan da yaptıran da dinden çıkmış kabul edilir.

Büyülerin yapılış amacı ve etkileri kişiden kişiye göre değişkenlik gösterir. Her büyünün kendine göre yapılış şekli ve etkisi bulunmaktadır ve bununla birlikte her büyüden herkes aynı oranda etkilenmeyecektir. Dinden uzak yaşayan ve Allah a olan inancı zayıf kişilere büyüler çok etki ederken, ibadetlerini yerine getiren ve Allah a kalpten gönülden bağlı olan ve bunun yanı sıra sürekli kuran okuyan kişiye yapılan büyüden çok fazla etkilenmez. Ancak şöyle bir durum var ki, kötü büyüler her zaman diğer büyülerden çok daha etkili olur. Bütün büyüler de cinler görev alır ve büyünün yapıldığı kişiye musallat olarak gönderilirler. Böyle bir durumda kişi istediği kadar okusun ve ibadet etsin, maalesef bir işe yaramayacaktır. İlim sahibi birinin yardımı ile büyüden kurtulmadığı sürece her kişi büyüden mutlaka etkilenecektir.

Büyü yapılan kişiler kendilerini fazla belli etmeseler de bazı yönden fark edilebilirler. Kişiler genellikle bayılma durumu yaşar ve kekemelik te baş gösterir. Kişinin ruhsal hayat alt üst olur. Büyü yapılan kişinin vücudunda belli yerlerini çok sık yıkarlar. Bu yüzden büyü yapılan kişi bir şekilde kendini belli eder. Böyle bir durumda kişi mutlaka yardım almalıdır.

Büyülerden korunmak için muskalar hazırlanıp yazılabilir ve kişi kendini böylece koruma altında tutabilir, Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazılmasının yanı sıra ALLAH ın büyük meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üç gruba ayırmışlardır.

Yine muskalar hazırlanırken bunu sıradan insanlar elbette yapamaz. Bu işi alanında uzman kişiler tarafından yapılması gereken özel bir yazılar bütünüdür. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği gibi yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilirler. Bunlar tabi ki yazıldıktan sonra dualanır ve bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapıldığında çok daha iyi ve etkili olacaktır.

Gerçek Müslüman sihir büyü fal gibi şeylere inanır fakat her zaman uzak durmuşlardır. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek tellere ip bağlamak gibi batıl inanışlara da karşı çıkmıştır. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddia eden kişiler büyük bir yanılgıya düşmüşlerdir. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendini dua yolu ile koruma altına almasıdır. Büyüler de ise öncelikle bir bakım yapılır ve bu bakım kişinin ismi ve anne ismi ile yapılır, kişinin anne ismi olmadan yapılacak bir bakım elbette olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden kişinin anne ismi olmadan bakım yapmak pek sağlıklı olmayacaktır. Bu sebepten dolayı kişinin anne adı oldukça önemlidir. Yapılacak hangi işlem olursa olsun mutlaka bir bakım yapılır ve ardından işlemler gerçekleştirilir.

Büyülerin çeşitleri çok fazladır. İnsanların amacına göre çeşitlilik kazanmış bir durumdur. Bazı insanlar özellikle kaynanalar gelinlerinin dillerini bağlatmak için bağlama büyüsü yaptırmak isterler. Kimileri sevdiklerini elde etmek için bağlama büyülerini yaptırmak isterler. Muskalar yazılıp hazırlanıp yapıldıklarında ve takılmaya başladıktan etkisini göstermeye başlayacaktır. Kişilere şifa amaçlı hazırlanan yapılan, boyuna ve ya bileğe takılan muskalar oldukça etkili olmuştur. Muskaların belirli ayet ve hadisler ile birlikte tılsımlı sayılar ve kelimeler eşliğinde hazırlandığında çok daha etkili olacaktır diye söylemiştik. Muskalar yazılıp hazırlandıktan sonra takılır ve etkisini göstermeye başlar… Aşk büyüleri oldukça eski bir tarihe sahip olduğu bilinen bir gerçektir. Uzun yıllar boyunca uzman kişiler tarafından kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkmıştır. Aşk ve bağlama büyüleri kişilerin en çok yaptırdığı büyülerin başında yer almaktadır. Yapılan her büyünün etkisi büyünün amacına göre değişecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here