BÜYÜ YAPILDIĞINI NASIL ANLARIZ ?

0
253

Büyüler çok eski tarihten bu yana varlığını hep korumuşlardır. Büyüler insanların istediklerini elde etmede en kısa yol olarak görülmüş ve bu yüzden büyüler sıkça kullanılmıştır. Büyüler yapılırken cin dediğimiz bedensiz varlıklar ile iletişim kurularak yapılırlar, büyü yapacak kişiye bilgileri onlar verir ve büyü yapacak kişi bu bilgileri kullanarak büyü işlemini gerçekleştirir. İnsanlar bazen çok çaresiz kalırlar ve büyüden başka bir yol bulamazlar. Bu da büyü yapmanın ve ya yaptırmanın bir başka sebebidir. Büyüler çok çeşitli amaçlar doğrultusunda yapılabilirler. Kimisi iyi niyetler ile yaptırmak isterken kimi insanlar da kin ve nefret duyguları ile hareket ederek intikam almak için ve ya sevmediği birine zarar vermek için yaptırırlar. Büyüler her ne kadar iyi niyetlerle bile yapılsalar da büyüler dinimizce yasak ve günahtır. Kişinin kaderi ile oynamak Allah a şirk koşmak anlamını taşır ve büyü yapan da yaptıran da dinden çıkmış sayılır.

Büyülerin yapılış amacı etkileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Her büyünün kendine has yapılış şekli ve etkisi bulunmaktadır ve bununla birlikte her büyüden herkes aynı oranda etkilenmezler. Dinden uzak yaşayan ve Allah inancı fazla olmayan kişilere büyüler çok etki ederken, ibadetlerini yerine getiren ve Allah a gönülden bağlı olan ve bunun yanı sıra sürekli kuran okuyan kişi yapılan büyüden çok fazla etkilenmeyebilir. Ancak şöyle bir durum var ki, kötü büyüler her zaman diğer büyülerden daha etkili olmuştur. Bazı büyüler de cinler görev alırlar ve büyünün yapıldığı kişiye gönderilirler. Böyle bir durumda kişi istediği kadar okusun ve ibadet etsin, maalesef bir işe yaramaz. İlim sahibi birinin yardımı ile büyüden kurtulmadığı sürece her kişi büyüden etkilenecektir.

Büyü yapılan kişiler pek fazla belli olmasalar da bazı yönden fark edilirler. Kişiler genellikle bayılmalar yaşarlar, kekemelik baş gösterir. Kişinin ruhsal hayatı alt üst olur. Büyü yapılan kişi vücudunda belli yerleri çok sık yıkarlar. Bu yüzden büyü yapılan kişi bir şekilde kendini belli eder. Böyle durumda kişi mutlaka yardım almalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here