BÜYÜ YAPILDIĞINI NASIL ANLARIZ

0
288

Oldukça etkili ve aynı zamanda tesirli olduğu bilinen çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyülerden bazıları ise şunlardır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılır, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir. Özellikle taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda sıkça rastlamak mümkündür. Taklit büyüsü sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için yapılır her zaman. Taklit büyüsü kullanılarak bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek hedeflenir. Taklit büyüsünü yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine ya da çamurdan yapılmış bir şekline ihtiyaç duyulur. Taklit büyüsünü yapmak için insanlar çeşitli yöntemler denemişlerdir. Taklit büyüsünde Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeler tercih ederler. Bu malzemeler kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılır ve yedi gece boyunca balmumu eritilerek yapılır. Amerikalı olan yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini ağaçtan elde eder ve işlemi bu şekilde yapmaya başlarlar. Polinezya toplumlarında ise büyü yapılacak kişinin herhangi bir elbisesine ihtiyaç duyulur. Kişiden alınan elbise mezarın üstüne konulur ve Temas büyüsü adından da anlaşılacağı gibi biriyle temas halindeyken yapılması gerekir. Bu büyünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği düşünülmektedir. Temas büyüsü istenilen bir şeyin her zaman aynı şekilde kalması için kullanılan ve amaçlanan bir büyü. Aktif ve pasif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşididir. Burada psişik güçler etki gösterir. Bu büyülerin yapımı için çeşitli büyü formüllere, dua ve beddua konularına hakim olmak çok önemlidir. Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyüler olarak adlandırılır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı nitelendirmektedir. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler ile yapılan büyülere verilen isimdir. Ak büyülerindeki amaç genel olarak insanlara şifa olmak olmuştur her zaman. Ak büyülerle uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak bilinir. Kara büyüler ise tamamen kötü amaçlar ile yapılan büyüler olarak bilinmektedir. Kara büyülerde insanlara zarar vermek, kişilerin hiçbir işinin yolunda gitmemesini sağlamak, kişinin hastalanmasını neden olmak ve buna benzer durumlar hedeflenir. Ayrıca kara büyülerin insanların ölümüne yol açabildiği de bilinmektedir.

Sihir ve büyü ruhsal varlıkların kullanıldığı, doğaüstü güçlerden yararlanılarak yapılan işlemlerden meydana gelmekte. Sihir ve büyü belirli bir amacı gerçekleştirmek için kullanılır. Bu amaç kişiye göre farklılık gösterir ancak sihir ve büyülerden en çok aşk, bağlama, kısmet açma gibi konularda faydalanılır. Bu uygulamalar İslam alemi tarafından kabul görmüştür her daim. Tüm sihir ve büyülerde sadece bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapıldığı takdirde başarılı sonuca ulaşılabilir. Eğer bu konuda uzman değil ise, hiç kimsenin çeşitli kaynaklardan edindiği doğruluğu kesin olmayan ve bununla birlikte güvenilir olmayan bilgilerle herhangi bir işlem yapmaya çalışmaması önerilir. Sihir ve büyü son derece etkili kavramlar olmuştur. Sihir ve büyülerden korunmak ve aynı zamanda etkilerinden kurtulmak için yapılabilecek çeşitli işlemler bulunmaktadır. sihir ve büyünün sürekli karamsar olma, çeşitli kabuslar görme, psikoloji sorunlar yaşama, rüyada köpek, yılan vs görme çeşitli belirtileri olduğu bilinmektedir. Kendisine büyü yapıldığını düşünen, bu yönde belirtileri olan kişilerin yapmaları gereken en doğru şey sihir ve büyü konusunda uzman olan kişilerden yardım istemeleri olacak. Kötü amaçlarla yapılan çok fazla büyü çeşidi var ve Bu büyüler tamamen kötü niyetler içeren, insanlara zarar vermek için yapılan büyülerdir. Bu zararla bazen ölüm de kastedilmektedir. Kendisine büyü yapılan kişiyi bu etkilerden kurtaracak olan kişilerin temiz ruhlu ve iyi niyetli kişiler olmaları kesinlikle gereken bir durum. Sihir ve büyülerden kurtulmak için okunan çeşitli dualarda vardır elbette. Okunması gereken ve doğru şekilde ve doğru sayıda okunacak dua ve surelerle sihir ve büyülerin etkisinden kurtulmak, kötü amaçlar için yapılmış olan bu sihir ve büyülerden korunmak mümkün olabilir ancak bu konuda uzman olan kişiler tarafından yapılan ve son derece etkili olabilen büyü ve sihirler olduğu da bilinmektedir. Dualar ve sureler ile bu büyülerin etkisini yok etmek bazen zor hatta mümkün olmayabiliyor. Hatta bazı büyüler o kadar etkili oluyor ki bu konuda uzman olan kişiler bile çözüm bulmakta güçlük çekebiliyorlar. Okunacak doğru dua ve surelerle korunmak mümkün olmuyorsa iyi bir araştırma yaparak bu konuda uzman kişiler bulmak en doğru seçim olacaktır.

İnsanlar çok eski dönemlerden bu yana büyüler ile uğraşmışlardır, büyüler özellikle orta çağ da çok yaygın bir hale gelmiştir, insanlar elde edemedikleri şeyleri büyü yolu ile elde etmeye çalışmışlardır. Büyüler insanların istek ve arzularına ulaşmadaki kısa yol olarak kabul edilmiş ve büyüler ile bu yüzden çok fazla uğraşmışlardır. Elbette büyüleri insanlar durduk yere yapmamışlar ve cin dediğimiz bedensiz varlıklardan yardım ve destek almışlardır, büyü hakkındaki bilgileri onlar sayesinde elde etmişler her zaman. Cinler bu bilgileri verdiklerinde büyü yapmaya başlamışlardır. Cin dediğiz ruhani varlıklar ile iletişim kurmak isteyen insanlar ya onları çok merak ettiklerinden ya da büyü yaptırmak için iletişim kurmak istemişlerdir. Cinler büyü yapılırken yapılacak işlemler nasıl oluyor hangi malzemeler ile yapılması gerektiği gibi çok fazla bilgileri verirler her zaman. Aynı zaman da bakım yapılırken yine cinlerin yardımı ile yapılır.

İnsanlar büyü yaptığı kadar bozmak için de çok uğraş vermişlerdir. Yapılan bir büyüyü bozmak hiç kolay değildir elbette. Büyü yapılan kişi yoğun bir etki altına alındığı için kolay olmayacaktır. Büyünün nasıl ve niçin yapıldığını öğrenmeden büyü bozma işlemi gerçekleştirilemez, yapılan büyülerin bozulması da gerekli işlemler gerektirir her zaman. Büyü bozma işlemi bittikten sonra büyü yapılan kişi mutlaka koruma altına alınır ki tekrar bir büyü ve benzeri şeylere maruz kalmasın. Büyüden korunma yolları için dualar ve ayetler de önemli bir yere sahiptir her zaman. Büyü yapılan kişi sürekli dua ve ayet okuyan biri ise, büyünün etkisi o kişiyi fazla olmaz, bunun sebebi o kişi Allah a tam bağlı mümin kullardandır ve Allah a sürekli dua eden ve okuyan biridir.

Yapılan bu büyüler kötü amaçlar için yapılmışsa ve kişi üzerinde bir koruma yok ise, büyüden kaçışı da maalesef olmayacaktır. Büyü yapılan kişi bu büyüden kurtulmak için ilim sahibi birinden yardım ve destek almalıdır. Kişiler Kendi başına dualar ve ayetler okuyarak bu büyüden kurtulması mümkün olmaz. Her işin nasıl ki bir ustası var ise, böyle işlerinde ustası hoca ve medyumlardır elbette. Bu kişilerden yardım alınarak yapılan büyüden kurtulmak mümkün olur. Her şey den önce yapılan her şeyin Allah ın izni yapıldığını unutmamak gerekiyor.

Büyü yapıldığını nasıl anlarız sorusuna gelirsek, büyüler yapıldığında ve etki gösterdiğinde kişiler önce hayatlarını gözden geçirmeli, ancak genel olarak büyü yapılan kişi kabuslar görür, kekemelik başlar ve doğru düşünüp karar veremez duruma gelir, bunların yanı sıra kişi kendini insanlardan soyutlar ve kendi yalnız olmayı tercih eder ve bunun gibi birden fazla belirtileri vardır, kişi üzerinde büyü olduğunu düşünür ve hisseder ise, mutlaka alanında uzman olan birinden yardım alarak yapılan büyüyü çözme yoluna gitmesi en doğru seçenek olacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here