BÜYÜ YAPMA

0
219

Büyü kavramının ilk çağlarda mağara duvarlarına çizilen resimler ile birlikte başladığına inanılmaktadır. Eski Mısır’da ise gelişmiş ve günümüze kadar gelmeyi başarmıştır büyü dediğimiz kavram. Bazı insanlar büyünün kötülük için yapıldığı kadar iyilik için de yapılabileceğini düşündükleri için günah olmadıklarını düşünmeyi tercih etmişlerdir her zaman. Ancak sonuçta büyü insanların iradelerini elinden alıp onlara kendi istedikleri şeyleri yaptırmak için kullandıkları uygulamalardan meydana gelmiştir. Bu nedenle büyü her ne şekilde olursa olsun günah kabul edilmiştir. Büyü İslam dininde de kesinlikle kabul görmemiş bir olgudur. İnsanların farklı ve birden fazla sorunu olabilir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü çeşidi olduğu bilgiler dahilindedir. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan ve hatta ölüm için yapılan büyüleri örnek verebiliriz rahatlıkla. Büyüler herkes tarafından yapılabilen bir şey olamaz. Gerçekleşmesi için, bu konuda uzman kişiler tarafından yapılması mecburi ve zorunludur. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de elbette değişiklikler görülebilir. Büyü malzemeleri büyünün amacına göre şekillenmektedir. Büyülerin bazıları kısa sürelidir ve yapıldıktan bir süre sonra kendiliğinden geçebilir ama bazıları ise çok uzun sürelidir ve hatta ömür boyu etkisini devam ettirebilir. Büyü yapmak için kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır ancak hepsi genel olarak aynı kaynaktan beslenir. Büyü yapımında kullanılan bazı yöntemlerin şu şekilde olduğu belirtilmiştir;

Canlı ya da ölü hayvan kullanılarak yapılan büyüleri herkes duymuştur. Bu şekilde malzemeler kullanılarak yapılan büyülerin son derece etkili olabildiği de bilinmektedir . Genelde bu hayvanlar siyah renkli olarak bilinir. Hayvanlar kesilerek veya boğularak öldürülür ve kanları harabe bir mekana akıtılarak büyü yapılır. Bu işlemdeki neden tam olarak kötü ruhların ve şeytanın böyle ortamları sevmesidir. Canlıların malzeme olarak kullanıldığı büyüler ise papaz büyüsü olarak bilinen büyülerdir. Papaz büyüleri bir kimsenin ölümüne yol açmak veya aşk gibi farklı birçok amaçla yapılan kötülüklerdir diyebiliriz.

Canlı veya ölü insanlar kullanılarak yapılan büyülerde bulunur. Ancak bu büyüler çok ciddi bilgi birikimi gerektiren büyüler olup Ölü kemiği, kefen bezi gibi malzemeler kullanılır ve aşk büyüleri en tanınan büyülerdir.

Tütsüler ve bitkiler ile yapılan büyülerde ise tütsülerden faydalanılır. Tütsüler hem inanç sisteminde hem de kültürel sistemde yeri vardır. Kullanılan bitkilerin yakılması sonucunda ortaya çıkan dumanın yaydığı enerji kullanılır.

 

TEILEN
Önceki İçerikBüyü yapma
Sonraki İçerikBÜYÜ YAPMAK İSTİYORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here