BÜYÜLER İLLA DA MUSKAYLA MI OLUR

0
232

Büyüler illa muskayla mı olur elbette hayır ancak muskaların da büyülerde yeri vardır, muska büyünün bir parçasıdır. Muskanın ne olduğunu biraz açıklamak gerekirse, muska arapça bir kelimedir ve nüsha anlamını taşımaktadır. Yani kopyalama işidir, muskaların içinde birden fazla dua ayet ve özel okumalar yazılı olur ve bunlar büyük bir özen ile katlanıp korunma altına alınırlar ve kişi üzerinde taşıması gerekiyor ise üzerinde taşır ve ya bir yere koyması gerekiyor ise bir yere koyarak muhafaza eder. Bu muskanın hangi amaç ile yazılı olduğu ile alakalıdır. Büyülerde muska önemli bir yere sahiptir.

Yapılan büyüleri bozmak ise insanlara farz kılınmıştır. Yapılan büyüleri bozmak için birden fazla yol ve yöntem vardır. Peygamber efendimizin zamanından bu yana sirkenin büyü bozmada çok etkili bir yöntem olduğu bilinmekte. Sirkenin faydasının olmadığı bir konu yoktur. Özellikle büyülerin bozulmasında oldukça çok sık kullanılan bir yöntem olmuştur. İnsanlar sirkeli su ile yıkanabilir, evlerini yine sirkeli su ile temizlediklerinde büyü ve ya negatif enerjilerden korunabilirler, bu sirkeli su ile temizlik yapıldığında ve bu temizlik aşamasında dua da okunursa çok daha fazla etkili olur. Sirke kullanmanın yanı sıra kişilerin idrarlarının da büyüleri bozmak için kullanıldıkları yine bilinen bir durumdur. Her ne kadar idrarın kullanılması tavsiye edilmez ve bu yüzden sirke kullanmak çok daha doğru bir yoldur.

Muskalar olsun büyüler olsun çok çeşitli amaçlar ile yapılırlar ve aynı zamanda hazırlanırlar. Bunlar yapılmadan önce bir bakım yapılması gerekir. Yine bakımlarda kişinin ismi ve anne ismi olması zorunlu olur her zaman. Hoca ve medyumlar bu bakımı yaparken bedensiz varlıklar dediğimiz ve cin olarak bilinen varlıklar aracılığı ile yapılır. Bu yüzden kişinin ismi ve anne ismi zorunludur. Bunlar olmadan kişilere bakım yapmak mümkün olmaz, yapılan bakımların ardından hoca ve ya medyum ne yapılması gerekiyor ise ona göre yol izler. Kişinin üzerinde her hangi bir büyü varsa o büyü bozulmadan her hangi bir işlemin yapılması mümkün olmaz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here