CİNLER İNSANLARA NEDEN MUSALLAT OLUR

0
288

Cinler insanlara iki nedenle musallat olurlar. Biri biz insanların cin dediğimiz bedensiz varlıklara bilerek ve ya bilmeyerek zarar vermesi bir diğeri de büyü yolu ile musallat olmalıdır. Cinler birçok yönü ile insanlara çok benzer. Biz cin dediğimiz bu bedensiz varlıkları elbette göremeyiz ancak onlar bizi görebiliyorlar. Onların da içinde peygamber efendimize itaat edenleri ve etmeyenleri bulunur. Yine bunun yanı sıra iyisi ve kötüsü de vardır. İyi ve Müslüman olan cinler insanlara zarar vermezler hiçbir zaman. Kötü olan cinler ise, insanlara zarar vermekten onları rahatsız etmekten keyif alıp hoşlanırlar. Cin dediğimiz bu varlıklar ile iletişim kuranlar ve dost olan insanlar olur. İnsanlar onlar ile dostluk kurarak onlara istediklerini yaptırmak isterler. Bu kişiler genellikle büyü ile uğraşan kişilerdir. Onlardan yardım alarak büyüleri yapar ve ya bozarlar. Cinlerden aldıkları bilgiler ışığında ve yöntemler ile insanların istediklerini elde etmede yardım ederler.

Cinler insanlara durduk yere elbette gelmezler. Ancak İnsanlar onlara zarar verdiklerinde gelirler ve ya bir büyü ile büyü yapılan kişiye gönderilirler. Farkında olmadan zarar verdiğiniz cin ve ya cinler iyi bir cin ise, size rüyalarda görünür ve sizi uyarır, eğer siz uyarıları dikkate almaz anlamaz iseniz, bu sefer son çare korkuturlar. Kötü olan ise, size mutlaka zarar vermek için gelir. Büyü yolu ile gönderilen cinler insanları sürekli rahatsız ederler. Böyle bir duruma maruz kalan kişiler mutlaka alanında uzman olan birinden yardım alarak bu durumdan kurtulmalıdır.

Şeytan ve cin, ikisi de dumansız ateşten yaratılmışlardır ve bir bedene sahip değillerdir. Şeytan aslında bir melek, ta ki cennetten kovulana kadar. yukarıda da belirttiğimiz gibi İnsanoğlunun kendisinden üstün olmasına tahammül edememiş ve isyan etmiştir. Bu yüzden cennetten kovulmuştur. Şeytan kıyamet gününe kadar insanları yoldan çıkarmak için her şeyi yapmasına izin verilmiştir. İnsanlar kötülük yaptıkları zaman ve ya kötülük için bir şeyler yapıyor ise, mutlaka şeytan oradadır ve o kişiye yardım ediyordur demektir, kötülük yapmak isteyen insanların genelde hayatındaki her şey çok iyi gider. Bunun nedeni şeytan ona her zaman yardım ediyor ki, dinden ve Allah tan uzaklaşsın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here