CİNLERİN İNANANI VAR MI

0
245

İnsanların Cin diye bildikleri ve inandıkları varlıklar, insanoğlundan önce meydana gelmiş ve insanlar gibi topraktan olmayıp dumansız ateşten yaratılmışlardır. Cinlere inanmamak dinimize göre küfre düşmektir. Bunun nedeni kuran da cin suresi vardır ve bu sebepten cinlere inanan kişiler dinden uzaklaşmış kabul görülür. Cinlerin bedenleri yoktur ve enerjiden oluşmalarının yanında insan gözü ile görülmeleri mümkün değildir. Cinler ile aynı dünyayı paylaşıyor olsak bile, onların boyutu ile bizim yaşadığımız boyut farklıdır.biz İnsanoğlu üçüncü boyutta yaşarken cinler ise dördüncü boyutta yaşamaktadırlar. Bu boyut farkı yüzünden onlar geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşamaktadırlar. Onların da insanlar gibi akılları bulunur ve aynı zamanda karar verebilme düşünme yetenekleri vardır. Onların yaşamları da insanlar ile birbirine benzer. Cinler de insanlar gibi doğar büyür ve yine ölürler. yine cinler de insanlar gibi yeme ve içme becerilerine sahiptir. Yine insanlar gibi inançları da olur ve bunlar değişiktir. Müslüman olan ve olmayan gruplar vardır. Müslüman olan cinler zararsız olurlar. İnsanlar bazen istemeyerek onlardan birine zarar verebiliyor, bu gibi durumlarda iyi olanlar rüyalarda görünüyor ve uyarıyorlar. Kötü olanlar ise zarar veren kişiden intikam almak ister ve o kişiye mutlaka zarar vermeye başlar. İnsanların her zaman böyle şeyler sebebi ile dikkatli davranmaları gerekir.

Cinleri birçok insan merak ediyor ve bu yüzden onlarla iletişime geçmeye çalışan insan sayısı çok fazladır. Bu iş oldukça tehlikeli olup tavsiye edilmemektedir. Onlar çağrıldıklarında gelebilir ama gelen cinin enerjisi çağıran kişiden yüksek ise, siz onu değil o sizi etki altına alır malesef. Yine bunun dışında büyüler yapılırken de yine cinlerden yardım alınır, büyü yapanlar onlar ile iletişime geçerek konuşmaya çalışır ve onlar ile dost olmaya yoluna giderler, aralarında bir dostluk oluştuğunda büyü yaparken onlardan yardımları istenir. Büyü olduğu kadar bakımlarda da yine cinlerden yardım alınır. Kişi hakkında ne var ne yok gibi bilgi alınır. Üzerinde büyü olanların bu büyüden nasıl kurtulacağı ile ilgili bütün bilgiler cinlerden alınarak yapılırlar.

Cinlerin kötüleri elbette şeytanidir. Şeytanda dumansız ateşten meydana geldiğinden dolayı cinler ondan gelir. Ancak Müslüman olanları zarar vermezler. Cinler ile iletişime geçmek yine bilgi ve ilim gerektirir. Sıradan insanların yapması elbette çok kötü sonuçlar doğurabilir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here