DOMUZ YAĞI BÜYÜSÜ

0
259

Domuz yağı büyüsü dediğimiz bu büyü çeşidi kara büyüler arasında yer almasının yanında çoğunlukla eşleri ayırmak aralarına soğukluk girmesi için yapılan ve aynı zamanda kara büyüler arasında yer alan bir büyü olarak yerini almıştır . domuz yağı kullanılarak yapılan bu büyüde domuz yağı çeşitli işlemlerden geçirilerek ancak büyü gerçekleştirilir. Domuz yağı ile yapılan bu büyü kara büyü olduğundan dolayı yapılması asla tavsiye edilmeyen bir büyü türüdür. Bu büyü türü eşleri ayırmak iş ve rızkı kapatmak yıldızların dengeleriyle oynamak, kişinin yükselmesini önlemek ve ya engel olmak için ve bunula birlikte insanlar arasında seviyesini düşürmek için yapılmaktadır. Kara büyüler arasında en çok yapılan büyü bu büyü türüdür.

Bu büyü yine cinler bir birlikte çalışılarak yapılmakta ve bu şeytani varlıklar bu büyü yapılırken severek görev alırlar ve yardım ederler. Bu yüzden bu büyü çok etkili büyüler arasında yer almıştır. Domuz yağı ile yapılan bu büyü kapılara eşiklere eşyalara sürülerek etkisini gösterir. Birbirini çok seven eşlerin bir anda birbirinden soğuması ve ayrılmaları en çok bu büyü yüzünden olur. İşinde çok başarılı insanların bir anda düşüş yaşamaları olacak işlerinin bir anda tersine dönerek olmaması yine bu büyüden kaynaklı olabilmektedir.

Kişiler evlerine ve eşyalarına çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Temizlik sırasında çıkarılması zor olan ve sarı leke şeklinde olan ve çıkması neredeyse mümkün olmayan lekelerden insanlar şüphe edebilirler. Elbette her leke büyü olacak diye bir şey yok. Kişi her zaman dikkatli davranmalıdır. İşleri kötüye gitmeye başlamış ise ve bu bir anda tersine dönmüşse ve yine eşiyle aralarına bir anda soğukluk girmiş ise ve aynı zamanda işlerine tersine dönmüş ise domuz yağı büyüsünün yapılmış olmasından şüphe edebilirler.

Böyle bir durumdan şüphe eden birisi mutlaka alanında uzman birinden yardım alarak bu büyüyü bozdurabilir. Bu büyüyü her hocanın yapması mümkün olmaz ve haliyle bu büyüyü her hoca ve ya medyum bozamaz bu yüzden bu büyüye maruz kalan her kim ise mutlaka alanında uzman bir medyum ve ya hocadan yardım alarak bu büyüyü bozdurabilir ve ya kurtulabilir. Önemli olan mutlaka alanında uzman birinden yardım almak, bu kişi yapacağı bir bakımın ardından gerekli işlemleri yapacak ve yapılan bu büyüyü bozacaktır.

Büyü denilen bu işlem türü pek çok amaç için yapılır. Büyüler insanlık tarihinde çok eski dönemlere dek dayanmaktadır ve büyüler özellikle de orta çağ döneminde büyük bir gizlilik içerisinde yapılmıştır. Yine O dönemlerde büyüleri yapan kişilere cadı ünvanı verilmiştir ve cadılık damgasını yiyen insanların cezası ölüm olarak belirlenmiştir. Hatta sadece bu iş için cadı avcıları grubu kurulmuş. Ellerinde yani avuç içlerinde siyah leke olan insanlar cadı damgasını yiyerek ölüm cezası ile cezalandırılmışlardır Ortaçağ döneminden itibaren İlerleyen dönemlerde bu kavram tamamen ortadan kaybolmuştur ve günümüze kadar gelmeyi başarmış bir büyüdür. Büyüler çok çeşitli olmasıyla birlikte birçok malzeme kullanılarak yapılır, bu sebepten büyünün hangi niyet ve amaç ile yapıldığı çok önemlidir. Her ne kadar büyü türleri fazla olsa bile iki ana grupta ayrılarak incelenir bunlar ak büyü ve kara büyü olarak ayrılmıştır. İçerisinde kötülük barındırmayan ve temiz niyetler ile yapılan büyülere ak büyü denirken kötü ve şeytani niyetler ve duygular ile yapılan büyülere ise kara büyü adı verilmiştir. Kara büyülerin amacı sadece zarar vermek ve bu büyüler şeytani varlıkların yardımı ve desteği ile yapılmaktadır.

Muska kişi üzerinde olan hastalıkları kötülükleri ve ya nazarları uzaklaştırmak ve bununla birlikte korumak için ve aynı zamanda boyuna ve bileğe takılan yazılı ve dualı kağıttır. Arapça kökenli bir sözcüktür ve dilimize nüsha olarak geçmiştir. muska kelimesi kuzey afrika da hurz doğu arabistan da hamaya, hafiz ve ya maaza adını almıştır. Hadis ve fıkh kitaplarında ise rukye olarak geçmektedir. Muska çoğunlukla hastalıklardan ve kötülüklerden korunmak için taşınan ve aynı zamanda üçgen şeklinde taşınan kağıttır da denilir.

Muskalar sure ayet ve hadisler ile yazılmasının yanında yüce ALLAH ın meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar ile de hazırlanabilir. İslam alimleri kişiye kötülük veren şeyleri üç ana gruba ayırmışlardır. Bunlardan ilki açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin ve kati olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. muhtemel olanı yapmak iyi fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir. muskalar yazılırken hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapmamaktadır

Elbette herkesin büyü yapa bilmesi mümkün değildir. Her işin bir ustalığı ve ya uzmanlığı var ise ,bu işin de uzmanları elbette hoca ve medyumlardır. Büyü yapmak yalnızca gerekli malzemeleri bularak okuyarak yapılamazlar, her hocanın kendine göre bir yapış şekli ve dualama yöntemi olur. Hocalara ve ya medyumlara yardım edenler vardır ve bu yardım edenler bu dünyadan ya da bu boyuttan olmayan desek daha doğrudur.cin dediğimiz ve dumansız ateşten yaratılmış bedensiz varlıkların yaşadığı alemden yardım ve destek alırlar. Hoca ve ya medyumlar bu alemdeki cinler ile dostluk kurduktan sonra onlar ile dostluk kurduktan sonra büyüler için onları kullanırlar. Özellikle bakım yapılırken onların alemi ile iletişim kurularak bakım yapılan kişi hakkında bilgi verirler ve yapılacak bir işlem var ise bu varlıklar hocalara ve ya medyumlara söyleyerek işlemleri hayata geçirirler birlikte.

Yukarıdaki açıklamalara göre her insanın yani normal insanların büyü yapmasının mümkün olmayacağı çok açık ortadadır. Cin dediğimiz bu bedensiz varlıkların insanlar üzerindeki etkisini bilmeyen k yoktur. Onlar farklı bir boyutta ve zamanda yaşadıkları için onlar ile iletişime geçmek oldukça zordur ve yine her insanın bunu yapması mümkün olmaz. Bunların yanında her büyü farklı yapılır, büyünün en kolay en basit yapılanı bile uzmanlık gerektirir. Söz gelimi, sıradan bir insan büyü yapmaya çalıştı ve kendince büyü malzemelerini ve dualarını buldu ve bulduğu bu duaları, bu büyüyü yaparken dikkat etmesi gereken şeyleri bilmeden ve farketmeden büyüyü yaptı ama bunu yapan kişi zararlı çıkacaktır, bunun sebebi ise, büyü yanlış tutabildiği gibi çok farklı etkileri olabilir ya da büyü hiçbir şekilde tutmayabilir ve kişi harcadığı masraf ile yine zarara girmiş olacaktır. Bu yüzden sıradan normal insanların büyü yapması mümkün değildir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here