EL FALI GELECEKTEN HABER VERİR Mİ ?

0
276

El falı dediğimiz bu bakım türü çok eski dönemden günümüze değin varlığını sürdürmüş bir fal bakma yöntemidir. Mısır ve Hindistan dan çıktığı ve çingenelerin bu falı tüm dünyaya yaydığı rivayetler arasındadır. Özellikle orta çağ döneminde bu fal cadı avcıları tarafından kullanılmıştır. Bu sayede kimlerin şeytan ile anlaşma yapıp yapmadığına karar vermişlerdir. Şüphelendikleri kişinin eline bakarak siyah leke varmı yok mu tespit etmişlerdir ve siyah leke gördükleri kişileri ise cezalandırmışlardır. O dönemde el falı bu boyutta iken bir süre sonra gözden düşmüş bir bakım türü olmuştur. Rönesans döneminde el falı yine popüler hale gelmiştir ve günümüze kadar varlığını sürdürmüştür.

El falına bakan kişiler kişinin elinin analiz etmek zorundadır. Elimizde bulunan çizgiler benzersiz olup her kişide farklıdır, parmak izleri gibi kişiye özeldir ve her insanda farklıdır. Bu fal bakma yöntemine kader yorumlaması da denile bilir. Bu fal bakma yöntemi sayesinde kişinin hayatı karakteri yaşayacakları ve kaderi hakkında bilgiler edinilebilir. Kişinin el yapısı tırnak yapısı parmakları ve bu parmaklarının birbirine orantısı, parmakta bulunan boğumlar ve avuç içinde bulunan çizgiler ve tepecikler el falına bakılması için gerekli olan unsurlardır. El falına bakan kişi bunların hepsini yorumlayabilmeli ve falı baktıran kişiye iletmesi gerek. El falına bakılırken avuç içi çizgilerine bakılır daha çok ve bunları bağlantılarına. Örnek verecek olursak eğer, kalp çizgisi dediğimiz çizgi kişinin manevi hayatını anlatır. Kıl çizgisi dediğimiz çizgi ise kişinin aklı ile yapabildiklerini ve hayat çizgisi dediğimiz çizgi de kişinin kaderi ve yaşayacakları hakkında bilgi verirler. Bu çizgilerin yanında bulunan küçük çizgiler ise kişinin sağlık para ve evlilik hayatı gibi konular hakkında bilgi vermektedir.

Bu fal bakma yöntemi ile kişinin karakteri, yaşadığı hayatı , kişiliği amaçları ve hedefleri hakkında bilgilere ulaşılabilir. yine kişinin kaderi ve hayatta yaşayacakları hakkında da bilgi verir. Kişinin el falına bakılarak kişinin geleceği hakkında yorumlar yapılabilir. Bunun için uzman birinden yardım almak en doğrusu olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here