EL FALI NEDİR ?

0
298

El falı çok eski tarihlere dayanmaktadır. Mısır dan Hindistan a kadar çok fazla yere ulaşmış bir fal türüdür. Tarihi çok geçmiş dönemlere dayanmaktadır. Bir diğer söylentiye göre de el falının çingenelerden geldiği düşünülmektedir. El falı sol el ile bakılmaktadır. Sol el gizli tarafı yani insanın iç alemini yansıttığı düşünülmektedir. Bir diğer sebep ise sol elin kalbe olan yakınlığı ile bağdaştırılmıştır. El falına ilk bakanların çingenelerin olduğu ve çingenelerin ruhsal hayata çok bağlı olduğu düşünülmüştür. Eski dönemlerde sol elin ruhsal boyutunu mistik olanı ve bilinmeyeni ifade ettiği için karanlık taraf ile bağdaştırılmıştır. Sağ elin ise aydınlığı simgelediği öne sürülmüştür. El falında sol elin bilinmeyeni simgelediği için sol el ile bakılmıştır.

El falı çok detaylı bakılması gereken ve çok iyi yorumlanması gereken bir fal bakım türüdür. Kişinin son eline bakılır, elinin şekline parmaklarının yapısına ve parmak boğumlarına bakılır. Kişinin avuç içine bakıldığında ise kişinin avuç içindeki çizgilere bakılır ve çizgiler çok iyi incelenir. Bununla birlikte tepecikler adı verilen bölgeler vardır. Bunlara bakılarak incelenerek ve elbette yorumlanarak bakılan fal türüdür. Kişinin avuç içinde ilk göze batan üç çizgi bulunur. Bunlardan ilki kalp çizgisidir. Bu çizgiye bakılarak kişinin iç dünyası hakkında bilgiler edinilir. Kişinin aşk hayatı insanlara olan duyguları yani hisleri ifade eder. Bir başka çizgi ise akıl çizgisidir. Bu çizgi kişinin aklını nasıl kullandığı nasıl başarılı olacağını aklıyla mı yoksa hisleri ile mi hareket ettiğini gösterir. Üçüncü çizgi ise hayat çizgisidir. Bu çizgi kişinin hayatını yaşadıklarını ve kaderi ile ilgili bilgilere ulaşmamıza imkan verir. Bu çizgilerin yanı sıra küçük çizgiler vardır ve bu çizgiler kişinin sağlık iş para ve evlilik aşk hayatı hakkında bilgiler verir. Kimi insanda bu çizgiler pek belirgin olmasa da fal bakan kişi bunlara mutlaka yorum getirecektir. Bunların yanı sıra bir de tepecikler vardır. Yine bunlar kişi hakkında bilgi edinmemize yarayan diğer unsurlardır.

El falı günümüzde çok yaygın ve insanlardan talep gören bir fal bakım türüdür. Bunun için uzmanlardan yararlanmak gerekir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here