EN ETKİLİ MUSKALAR

0
242

Muska denildiği zaman çoğu insanın aklına büyü gelmektedir ancak her muska büyü değildir. Yapılan bazı büyülerde evet muska yazılır ancak her büyü de de muska yazılacak diye bir durum yoktur. Muskalar bazen koruma amaçlı yapılırlar ve kimseye bir zararı dokunmamaktadır. Muskalar insanların kötülüklerden kurtulmak için başvurdukları bir yol ve aynı zamanda yöntem olarak görülmektedir. Muskanın etkileri çok iyi olabilir. Doğru ve iyi bir şekilde yapıldığı taktirde ancak. Muskalar çoğunlukla insanların kötülüklerden korunmak için seçtiği bir yoldur, ancak kötü bir büyü ile muska yapılıyor ise, bu muska büyünün yapıldığı kişiye çok kötü bir şekilde etki edecektir. Bu yüzden muskanın ne ve hangi amaç ile yapıldığını bilmek ve ona göre hareket etmek en doğru seçenektir.

Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazılmasının yanında ALLAH ın nurani varlıkları yani meleklerinin adları tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek yapılmaktadır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üçe ayırmış durumdadır. Bunlardan birincisi açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olan durumlardır. Kişi zararı giderecek ve aynı zamanda yok edecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram olarak bilinmektedir. Muhtemel olanı yapmak iyidir fakat onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise caiz olarak bilinir.

Yine muskalar yapılıp hazırlanırken bunu sıradan insanların yapmaları elbette mümkün değildir. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği gibi yazamaz doğal olarak. Muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaç doğrultusunda yapılan işlemler bütünüdür. Bunlar elbette yazıldıktan sonra dualanır. Çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılması doğru olacaktır.

Gerçek Müslüman yani dinini en güzel şekilde yaşayan kişiler sihir büyü fal gibi şeylere inanır ancak her zaman uzak durmayı bilir. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek gibi tellere ip bağlamak gibi inanışlara da katılmazlar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddia eden ve aynı zamanda öyle olduğuna inanan kişiler yanılmaktadırlar. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına alması demektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here