EN KÖTÜ BÜYÜ

0
272

Büyünün en kötü olanı kişiye zarar veren, o kişinin akıl sağlığını bozan, mutsuz geçimsiz bir insan haline dönüştüren büyülerdir. En kötü büyü yine insanın ölümüne sebep olacak kadar büyük büyülerdir. En kötü büyü olarak lamia büyüsü çokça bilinen bir büyüdür. Tarihine bakacak olursak yunan mütolojisinde yer alan bir hikayesi vardır. Lamia Zeus un ikinci karısıdır ve hera kıskançlığı yüzünden lamia ya büyü yapmıştır. Lamia kendisine yapılan büyünün etkisi altına girer ve yine büyünün etkisi ile çocuklarını kendisi öldürür. Bunun acısı ile başa çıkamaz lamia ve hera yaptığı büyü yetmezmiş gibi lamia nın uyumasını da engellemiştir, acıyı daha çok hissetsin diye. Lami evlatlarının acısı ile uzun zaman yaşamıştır ve bu durumu gören Zeus lamia nın uyumasını sağlamıştır.

Lamia büyüsü yunan mitolojisinde yer alsa da orta doğu da da çok sık yapılan bir büyü olarak yerini almıştır. Bu büyü herkesin korktuğu bir büyüdür ve bu büyünün amacı sadece zarar vermek ve büyü yapılan kişinin hayatını altüst etmektir. Bu büyünün amacı ayırma büyüsü olarak adlandırılsa bile büyü yapılan kişiyi her yönden etkileyen bir büyüdür. Bu büyü ile kişi asla mantıklı ve doğru kararlar alamaz.

Bu büyü kişinin her hangi bir eşyasından gizlice çalınan bir parça ile yapılmaktadır. bu büyünün karanlık tarafları oldukça fazladır. bu çalınan eşya siyah bir örtüye birkaç defa sarılır, elbette bu sarma işlemini yapılırken tılsımlı sözcükler vardır ve bu sözcükler söylenir. Söylenen bu sözler latince ve ya Aramice dir. Bu sözler yazılı olarak kitaplarda bulunmaz, bu işi yapan kişiler sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılır.

Siyah örtüye sarılmış ve tılsımlanmış bu eşya gece yarısı bir toprağa gömülür ve yine tılsımlı sözcükler söylenerek büyünün ilk kısmı tamamlanmış olur. Diğer kısımda ise, kişinin gözlerine bakarak tılsımlı sözler söylenir kişinin duyması gerekmez. Böylece büyü yapılmış olur ve ertesi gün etkisini göstermeye başlar. Artık kişinin bütün hayatı alt üst olur ve kişiyi çok kötü bir dönem bekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here