EŞLERİN ARASINI DÜZELMEK İÇİN ESMAÜL HÜSNA

0
307

Yüce rabbimiz bize kötülüklerden korunmak için okunmamız ve zikretmemiz gereken ayet ve duaları da biz insanlara göndermiş. Kötülükler de yine yüce rabbimizin izni ile gerçekleşir ancak insanlar dua ederek bunlardan uzak durur korunur ve Allah bunun için bize kutsal kitabımız olan kuran ı kerimi göndermiştir, insanların bol bol dua edip şükretmeleri için. Yoksa yüce rabbimizin bizim dualarımıza ihtiyacı yoktur. O her şeyden münezzehtir. İnsanlar okusun öğrensin diye biz insanoğluna indirilmiştir.

Esmalar ise, her zaman belirli zamanlara ve sayılara tabi tutulmuştur. Ne zaman ne kadar zikredileceğine ve okunacağına ise, ilim sahibi kişiler belirlemiştir. Her şeyde nasıl ki bir kurallar zinciri var ise, esmalarda da riayet edilmesi gereken kurallar var ve bu kurallar yine ilim sahibi olan insanlar tarafından belirlenmiş. Her esmanın kendine göre bir anlamı ve dua şekli olur, bunlara uyulmadan yapılan ve okunan dualar olsun esmalar olsun okuyan kişiye biraz fazla ağır gelebilir ve bununla birlikte kişi bunu taşıyamayabilir. Bu yüzden ilim sahibi insanlar her kişiye belli sayılarda esmalar verir okusunlar zikredilsin diye, yeni başlayan kişilere verilen esma sayısı, sürekli ve devamlı esmaları zikreden kişilerden daha farklı olacaktır. Aynı sayıda çekerse bu okuyan kişiye fayda değil bunun yerine zarar verir. Eşlerin arasını düzeltmek için okunan esma ül hüsna da vardır. Eşlerin arasını düzeltmek için okunan bu esmaül hüsna ya vedut esmasıdır. Bunu kişi belirli bir gün ve zamanda okuması gerekir ve bununla birlikte her esmanın sayısı olduğu gibi bununda sayısı vardır. Bunu okuyacak kişi bu kurallara uyarak bunu okuması gerekir.

Büyüler çok çeşitli yollar ve değişik amaçlar ile yapılmakta ve bunu herkes bilmekte. Kimi büyüler hayırlara vesile olurken kimi büyülerde ise sadece düşmanlık ve zarar vermek yapılmaktadır. Her büyünün kendine göre yapılma şekilleri ve yöntemleri vardır ve bunların yanı sıra yapılan her büyünün kendine has malzemeleri de vardır. Büyü ve benzeri metodlar ve yöntemler ile yapılan her işlem büyük bir bilgi birikimi gerektirir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here