EVİMİZ EŞYALARIMIZ KADER MİDİR

0
217

Evimiz ve kullandığımız eşyalar elbette kaderimizde yer alan şeylerdir. Kaderimizde ev almak ve aynı zamanda eşya almak gibi şeyler var ise, kişi hayatının bir zamanında bunu mutlaka yapacaktır. Sadece ev eşya değil, bunların yanı sıra Kişinin hayatında daha doğrusu kaderinde büyü yapmak ve ya yaptırmak var ise, kişi bunu zaten yapacak yaptıracak ve ya yapılan bir büyüye maruz kalacak. Kişinin hayatı boyunca tüm yaşayacakları kaderinde yazılır ve kişi zamanı geldiğinde bunların hepsini teker teker yaşar. Kader kavramı insanın elinde olan bir şey olmaz ve hiçbir zaman olmamıştır.

Büyüler varlığı çok eskilere dayanır. Dinimize göre büyü yapmak ve ya da yaptırmak büyük günahlar arasında yer almıştır. Fakat şeytan insanları yoldan ve dinden uzaklaştırmak için her şeyi yapar, bu yüzden büyüler yapılırken şeytan en iyi şekilde yardım edip destek olacaklardır. Şeytan tüm insanlığın bildiği üzere ALLAH a kafa tutarak karşı gelmiş ve cennetten kovulmuştur ve şeytan insanları dinden uzaklaştırmak için her şeyi yapacağına ant içmiştir. Büyü işleri ile uğraşan insanlar dinden çıkmış kabul edilir ve büyüleri yapan kişiler elbette şeytan ve tayfasından biridir. Şeytana hizmet eder, bunun sebebi ise büyüler yapıldığında ALLAH tan yardım istemek yerine şeytan ve tayfasından yardım ister ve ALLAH a şirk koşmak anlamına gelen bu durumda kişi zaten dinden çıkmış kabul edilir her zaman. Büyü kuran da da açıkça büyük günahlardan biri olduğu üzerine basa basa belirtilmiştir. İnsanlar hırslarına yenik düşerek büyü yapmak ve ya yaptırmak isterler ve bu durumda şeytan bu kişi yönlendirecek ve büyü yapması ve ya yaptırması için en iyi şekilde yardım edecek ve destek olacak. İşte tam bu yüzden ALLAH büyüleri büyük günahlar arasına koymuş. Rabbimiz bana dua edin benden isteyin derken büyü buna tam olarak ters düşen bir durum olarak karşımıza çıkar.

Daha önce dediğimiz gibi bunların hepsi kişinin kaderinde var ve kişi zamanı geldiğinde bunları yaşayacaktır. Kaderinde büyü varsa kişi bir gün mutlaka bu durum ile karşı karşıya kalacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here