EVİMİZE BEREKET GELMESİ İÇİN HANGİ TÜTSÜLERİ KULLANABİLİRİZ ?

0
251

Tütsüler tarih boyunca insanların vazgeçemediği bir kültür öğesi teşkil etmiştir. Güzel kokuları elbette herkes sever, güzel kokular temizliğin simgesidir. İnsanlar evlerinin güzel kokması için ,sigara kokusunu yok etmek için kullanılmışlardır. Tütsülerin tarihine bakacak olursak eğer her kültürde tütsülerin izlerini çok rahatlıkla görebiliriz. Her kültür tütsüleri farklı amaçla kullanmışlardır. İsrail ve Babil krallığı M.Ö 5. Yüz yılda kötü ruhları kovmak için kullanmışlar. Bu tütsülerin kötü ruhları oradan uzaklaştıracağına inanılmıştır. Tüsüler yakılarak ve dualanarak kötü ruhları ortamlardan kovmuşlardır. Buradan yayılan inanışlar Yunanistan roma ve Hindistan gibi ülkelere yayılmıştır ve hala günümüzde Hindistan ve Budizm kültürlerinde dini ayinler yapılmakta ve bu dini ayinler yapılırken tütsülerden faydalanılmaktadır.

Tütsüler birçok amaç ile kullanılmışlardır. Bazen kötü ruhları kovmak için bazen bulunulan ortamdan negatif enerji yok etmek için kimi zamanda eve rahatlık bereket getirmesi için yapılmışlardır. Tütsüler birçok bitkiden yapılabilir. Kişinin isteğine göre bu değişiklik göstermektedir, kişi evini rahatlatmak istiyor ise üzerlik tohumundan ve çörek otu bitkisinden faydalanılır. Kişi rahatlamak istiyorsa eğer lavanta kokularını tercih edilebilir. Her bitkinin kokusu ve kişiye olan etkisi farklıdır. Bu yüzden kişinin isteği oldukça önemlidir. Tütsüler tarihin her döneminde dinsel ayinlerde yer almıştır. Tütsülerin etkilerinin diğeri de beden çakrası zihin üzerindeki etkisidir, bu tütsülerin kişiyi nasıl etkilediği hala tam olarak bilinemese de düzenli kullanımda etkisi kanıtlanmıştır.

Kişilerin evlerine bereket getirmesi için yapılan tütsüler vardır, fakat bu tütsüler yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu tütsüler yapılırken Perşembe günü yapılması önerilir. Jupiter gezeninin günü Perşembe dir, bunlar bolluk ve bereketin simgesidir, bu yüzden bu günlere dikkat edilerek yapıldığında tütsülerin etkisi daha fazla olacaktır. Yine Perşembe gününün ilk saatlerinde yapılması fayda sağlayacaktır. Yeni bahar tercih edilirse yine etkili olacaktır. Bunlar için elbette dua da gereklidir. Bu işlemler yapılırken tavsiye edilen dualar felak nas ayetel kursi okunması gereken dualar arasındadır. Bunların hepsine dikkat ederek yapıldığında çok olumlu sonuçların alınacağı kesindir. Bunlar yapıldığında bereket mutlaka gelecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here