HACAMAT BÜYÜ BOZAR MI

0
326

Hacamat işlemi daha çok tedavi amaçlı kullanılan bir yöntem olarak kabul edilmiştir. Daha çok vücuttaki kan fazlalığını ortadan kaldırmak amaçlı kullanılmaktadır ama dinimizde de hacamat ın yeri vardır. Bu kullanılan yöntem peygamber zamanından günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Aslında hacamat işlemi bir tedavi yöntemidir diyebiliriz. Bunun yanında hacamat dediğimiz tedavi yöntemi fiziksel kullanıldığı kadar ruhsal hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. bu hastalıkların başında unutkanlık migren tansiyon kolestrol ve bunun yanında psikolojik rahatsızlıklar, iltihaplı eklem romatizması , sedef hastalığı alaca , görme bozuklukları, erken yaşlanma ve cilt kırışıklıkları gibi daha birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen ve kullanılan bir yöntemdir.

Hacamat ile ilgili bir çok din alimi ve islamın ileri gelenleri de hacamat ile ilgili olumlu açıklamaları hacamatın tercih edilen bir yöntem olduğu inancını doğurmuştur. bu kullanılan yöntemin tıbben hiçbir zararı olmadığı da ortadadır. Dinimizde de peygamberimizin hadislerinde de sık sık hacamatın faydalarından söz edilmektedir.

İnsanların en çok merak ettiği konuların başında ise hacamatın büyüyü bozup bozmadığıdır. Bir başka deyişle hacamat yöntemi büyüye şifa olur mu ? sorusudur. Bu konuyu açıklarsak eğer bu sorunun cevabı evet hacamat yöntemi ile bazı büyüler bozulabilir. Yapılan büyü kişiye fiziksel zararlar veriyor ise hacamat yöntemi le bu büyüyü bozmak mümkündür. Yapılan büyü kişide baş ağrısı, görme bozukluğu gibi şikayetlere yol açmış ise, yani kişiye hastalık veren bir büyü ise hacamat yöntemi bu büyüyü bozma da etkili olacaktır. Yine hacamat yöntemi ile kişiye musallat olan cinlerden kurtulmak ta mümkündür. Yapılan yapılan her ne ise, kişiye hastalık veren bir boyutta ise hacamat elbette etkili olacaktır. Eğer kişinin saç tırnak tükürük gibi şeyler ile büyü yapılmışsa eğer hacamat yöntemi tek başına yeterli olmayacaktır. Kişiye yapılmış büyünün nasıl ne zaman ne şekilde yapıldığının öğrenilmesi iyi bir bakım esasına dayanmaktadır. Hacamat ile ilgili bir diğer önemli nokta ise, hacamatın islamda yerinin olması ve yasal olmasının yanı sıra şifa amaçlı yapıldığı gerçeğidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here