HACAMAT NEDİR

0
304

Hacamat metodu daha çok tedavi amaçlı kullanılan bir yöntem olarak kabul görmüştür. Daha çok vücutta bulunan kan fazlalığını ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır ama dinimizde de hacamat ın yeri bulunmaktadır. Hacamat yöntemi peygamber zamanından günümüze kadar gelmeyi başarmış bir yöntemdir. Aslında hacamat işlemi bir tedavi yöntemidir de diyebiliriz. Bunun yanında hacamat dediğimiz bu tedavi yöntemi fiziksel olarak kullanıldığı kadar ruhsal hastalıkların tedavisinde de kullanılan bir yöntemdir. bu hastalıkların başında unutkanlık migren tansiyon kolestrol ve bununla birlikte psikolojik rahatsızlıklar, iltihaplı eklem romatizması , sedef hastalığı alaca , görme bozuklukları, erken yaşlanma ve cilt kırışıklıkları gibi daha birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen ve kullanılan bir yöntemdir.

Hacamat ile ilgili birden fazla din alimi ve islamın ileri gelenleri de hacamat ile ilgili olumlu açıklamaları hacamatın tercih edilen bir yöntem olduğu inancını neden olmuştur. bu kullanılan yöntemin tıbben hiçbir zararı olmadığı da bilinen bir gerçektir. Dinimizde de peygamberimizin hadislerinde de sık sık hacamatın faydalarından söz edilmiştir.

İnsanların en çok merak ettiği konuların başında ise hacamatın büyüyü bozup bozmadığı konusudur. Bir başka deyiş ile hacamat yöntemi büyüye şifa olur mu sorusudur. Bu konuyu açıklarsak eğer bu sorunun cevabı elbette evet hacamat yöntemi ile bazı büyüler bozulabilmektedir. Yapılan büyü kişiye fiziksel zararlar veriyor ise hacamat yöntemi kullanılarak bu büyüyü bozmak mümkündür. Yapılan büyü kişide baş ağrısı, görme bozukluğu gibi şikayetlere yol açmış durumda ise, yani kişiye hastalık veren bir büyü ise hacamat yöntemi bu büyüyü bozma da oldukça etkili olacaktır. Yine hacamat yöntemi ile kişiye musallat olan cinlerden kurtulmak ta mümkündür. Yapılan her ne büyü ise, kişiye hastalık veren bir boyutta ise hacamat elbette etkili olacaktır. Eğer kişinin saç tırnak tükürük gibi şeyler ile büyü yapılmışsa eğer hacamat yöntemi tek başına yeterli olmayacak malesef. Kişiye yapılmış büyünün nasıl ne zaman ne şekilde yapıldığının öğrenilmesi iyi bir bakım esasına dayanmaktadır. Hacamat ile ilgili bir diğer önemli nokta ise, hacamatın islamda yerinin olması ve yasal olmasının yanında şifa amaçlı yapıldığı gerçeğidir.

Hacamat elbette hasta insanlara yapılan ve aynı zamanda tedavi amaçlı kullanılan talep ve tercih edilen bir yöntem olarak yerini almıştır. Hacamat hasta olan insanların başvurduğu bir yöntemdir ve tıbben de kabul görmüş bir tedavi yöntemidir denilebilir. Peygamberimiz döneminden yani yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Hacamat peygamber efendimize miraçtan inerken söylenmiş ve dinimize göre de hacamat yöntemi sünnet olarak kabul edilmiştir. Yine peygamber efendimiz kendisine bir çok husus tan dolayı hacamat yapmıştır. Kadınlardın adet görmeleri sebebiyle hacamata gerek duyulmadığı gibi yanlış bir bilgi ve aynı zamanda inanç bulunmaktadır. Peygamber efendimizin hanımları da hacamat yaptırmış ve bununla birlikte büyük din alimleri de 3 ayda bir hacamat yöntemini kullandıkları bilinmektedir.

İnsanların Cin diye bildikleri ve inandıkları varlıklar, insanoğlundan önce meydana gelmiş ve insanlar gibi topraktan olmayıp dumansız ateşten oluşmuştur. Cinlere inanmamak dinimizde küfre düşmek anlamına gelir. Bunun nedeni kuran da cin suresinin bulunması ve bu sebepten cinlere inanan kişiler dinden uzaklaşmış kabul görülür. Cinlerin bedenleri yoktur ve enerjiden oluşmalarının yanında insan gözü ile görünmeleri mümkün değildir. Cinler ile aynı dünyayı paylaşıyor olsakta, onların boyutu ile bizim yaşadığımız boyut farklıdır.biz İnsanoğlu üçüncü boyutta yaşarken cinler ise dördüncü boyutta yaşamaktadırlar. Bu boyut farkı yüzünden onlar geceyi yaşarken insanlar gündüzü yaşar. Onların da insanlar gibi akılları bulunur ve karar verebilme düşünme yetenekleri vardır. Onların yaşamları da insanlar ile birbirine çok benzer. Cinler de insanlar gibi doğar büyür ve ölürler. yine cinler de insanlar gibi yeme ve içme becerileri vardır. Yine insanlar gibi inançları da olur ve bunlar değişiktir. Müslüman olan ve olmayan gruplarda vardır. Müslüman olan cinler oldukça zararsız olurlar. İnsanlar bazen istemeyerek onlardan birine zarar verebilir, bu gibi durumlarda iyi olanlar rüyalarda görünüyor ve uyarırlar. Kötü olanlar ise zarar veren kişiden intikam almak isterler ve o kişiye mutlaka zarar vermeye başlar. İnsanların her zaman böyle şeyler sebebi ile dikkatli davranmaları gerekir her zaman.

Cinleri birçok insan merak etmekte ve bu yüzden onlarla iletişime geçmeye çalışan insan sayısı oldukça fazladır. Bu iş oldukça tehlikeli olup tavsiye asla tavsiye edilmez. Onlar çağrıldıklarında gelebilir ama gelen varlığın ve cinin enerjisi çağıran kişiden yüksek ise, siz onu değil o sizi etki altına alır malesef. Yine bunun dışında büyüler yapılırken yine cin dediğimiz varlıklardan yardım alınır, büyü yapanlar onlar ile iletişime geçerek konuşlar ve onlar ile dost olmaya yoluna giderler, aralarında bir dostluk oluştuğunda ise büyü yaparken onlardan yardımları istenir. Büyü olduğu kadar bakımlarda da yine cinlerden yardım alınır her zaman. Kişi hakkında ne var ne yok bütün bilgileralınır. Üzerinde büyü olanların bu büyüden nasıl kurtulacağı ile ilgili bütün bilgiler cinlerden alınarak yapılırlar.

Cinlerin kötüleri elbette şeytani varlıklardır. Şeytanda dumansız ateşten meydana geldiği için cinler ondan gelir. Ancak Müslüman olanları asla zarar vermezler. Cinler ile iletişime geçmek yine bilgi ve ilim gerektirmektedir. Sıradan insanların yapması elbette çok kötü sonuçlar doğurabilir.

Hacamat yöntemi ile bir çok hastalıktan kurtulmak mümkün durumdadır. Hacamat yönteminde vücuttaki belirli yerlerden kan akıtılması ile birçok hastalığa şifa olmuştur. Hacamat çok zor bir işlemdir ve tabiki her insanın yapması mümkün değildir, belirli şartları vardır, çok zayıf ve kansız insanlara hacamat yapılması mümkün değildir ve aynı zamanda uygun görülmez bunun yanı sıra kalp yetmezliği olan ve hamile olan insanlara da yapılması uygun olmaz. İnsanların en çok merak ettiği bir diğer konu ise hacamatın büyüyü bozup bozmadığı konusudur tabiki. Bir başka deyişle hacamat yöntemi büyüye şifa olur mu ? Bu konuya ve yine bu soruya değinirsek eğer bu sorunun cevabı evet hacamat yöntemi ile bazı büyülerden kurtulmak mümkündür. Yapılan büyü kişiye fiziksel zarar veriyorsa hacamat yöntemi le bu büyüyü bozmak mümkün duruma gelir. Yapılan büyü kişide baş ağrısı, görme bozukluğu gibi şikayetlere yol açıyor ise, yani kişiye hastalık veren bir büyü ise hacamat yöntemi bu büyüyü bozma da çok etkili olacaktır. hacamat yöntemi ile kişiye musallat olan varlıklardan yani cinlerden kurtulmak ta mümkün durumdadır. kişiye yapılan büyü her ne ise, kişiye hastalık veren bir boyutta ise hacamat elbette etkili bir yöntem olacaktır. Eğer kişinin saç tırnak tükürük gibi dna sını taşıyan uvuzlar ile büyü yapılmışsa hacamat yöntemi tek başına yeterli olmayacaktır. Kişiye yapılmış büyünün nasıl ne zaman ne şekilde yapıldığının öğrenilmesi tabiki iyi bir bakım esasına dayanır. Hacamat ile ilgili bilgi birikimi çok olan birinden ve alanında uzman olan birini bulup o kişide şifa aramak en doğru seçenek olacaktır hasta olan insanlar için.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here