HADİM NEDİR ?

0
366

Her duanın he harfin her sayının her sembolün ve hatta her insanın hadimleri vardır. Dinimizde yardımcı melek olarak bilinirler. İnsan vücudunda 384 hadim in bulunduğu ve bunlardan ikisinin günahları ve sevapları yazdığından söz edilir. Diğer hadimlerin ise, insanları koruduğu kitaplarda belirtilmiştir. Hadim dediğimiz bu bedensiz varlıkların kendi iradeleri ve düşünceleri olmaz. Onlar görevlerini yerine getirmekle yükümlüdür sadece. Kendi iradeleri olmadığı için karar vermek gibi bir yetkileri de bulunmamaktadır. Hadimlerin nurani varlıklar olduğu ve yardımcı melekler olduğu yine kaynaklarda belirtilmiştir. Nurani hadimler olduğu gibi cinlerin de hadimleri bulunmaktadır. Yine bu bedensiz varlıkların da kendi iradeleri ve düşünceleri yoktur. yalnızca verilen görevi yerine getirirler.

Yapılan büyülerde hadimler de yer alır. Bu bedensiz varlıkları büyülerde koruma amaçlı görevlendirirler. Büyü yapılan kişi yapılan büyüyü bozdurduktan sonra bir koruma yapılır ve bir hadim bu kişiyi korumakla görevlendirilir. Bu kişiyi korur ve ona zarar verilmesine engel olurlar.

Hadim gibi varlıkları elde etmek zor bir iştir. Bunun olması için havas ilmi gerekir ve havas ilmi dediğimiz bu ilim çok karmaşık olmasının yanında sıradan insanların onu anlayabilmesi ve kavrayabilmesi mümkün değildir. Hoca ya da medyumlar bu havas ilmini öğrenebilmek için büyük emek harcarlar. Hadimlere herkes sahip olmak ister, bunların yolu her ne kadar kitaplarda açıklansa da bunlar mutlaka şifrelenmiştir ya da eksik söylenmiştir. Bu ilimin detaylarını bilmek sıradan insanların öğrenebileceği bir şey değildir. Hadim dediğimiz bu nurani varlıklar elde edildikleri zaman o kişiye her zaman yardım ederler, kendi iradeleri olmadığı için ne denirse onu yaparlar çünkü görevleri ne ise ona yönlendirilirler. Daha önce de söylediğimiz gibi her şeyin mesela bir sayının bir sembolün bir harfin ve bir duanın koruyucuları bulunur. Bu koruyucu bedensiz varlıklara hadim ismi verilmiştir. Yardımcı ve yardım eden anlamına gelir. bu sebepten dolayı hadimler insanlar için önemli varlıklardır, özellikle hoca ya da medyumlar için mutlaka gereklidirler. Büyüler ve tılsımlar yapılırken onların yardımı medyumlar ve hocalar için oldukça önemli bir unsurdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here