HAVAS KİTAPLARI

0
377

Havas kitapları büyük emekler sonucunda hazırlanırlar ve bunları açıklamadan önce havas ilmi hakkında bilgi vermek daha doğru olacaktır. Havas ilmi dediğimiz ilim çok derin bir ilim olmasının yanı sıra bu bilgiye sahip olan insan sayısı da oldukça azdır ve havas ilmini öğrenecek kişilerin bir takım şartları yerine getirmesi gerekecektir ve havas ilminin birçok şartı vardır, kişinin bu şartlardan en az 7 tanesini taşıması gerekir her zaman. bunları sıralayacak olursak eğer, ilk sırayı kesin karar alır, kişi isteğinde emin her zaman emin olmalı ve bununla birlikte asla şüpheye düşmeyecektir. Öyle bir durum yaşandığında amel yerine gelmeyecektir. Kişinin buna yüreği ile inanması gerekir.   Ardından sabırlı olmak vardır, kişinin sabrın ne olduğunu ve ne kadar sabredeceğini bilmek zorundadır. Kutsal kitabımızda da sabrın ne kadar önemli olduğu birçok ayette ifade edilmiştir. Yine kişinin çok iyi sır saklayan biri olması gerek ir. Kişinin sır saklaması çok önemlidir havas ilmini öğrenecek kişinin çok ketum olması gerekir ve ne olursa olsun sır saklamakta usta olması gerek ve müttaki olmalıdır yani takva sahibi birisi olması gerekir. yine kişinin acele etmemesi ve temiz olmasına özen vermesi gerekir. Bunların ardından icazetli olmak vardır. Bunun anlamı ise ALLAH ın dostlarından izinli olmak anlamını taşır. Kişinin teşhis etme becerisi olmalıdır. Bunların ardından kişinin oruçlu olması ve amel zamanını da bilmelidir. Bunların ardından kıbleye yönelmesi ve istihareye yatmak gelir.

Bunların yanı sıra ruhani varlıklar dediğimiz alemde yaşayan varlıkları kötü ve aşağılık işlerde kullanmamak gerekir, bunların adından azimetleri öğrenmek gelir. Yani ruhani varlıklara okunacak dualar vardır ve kişinin bu duaları bilmesi gerekir. en son amelin yapılışı vardır ve burada anlatılmak istenen amelin nasıl yapılacağıdır, bazen bir levhaya yazılması gerekir ve kişi ona göre hareket eder bazen de bir kağıda yazılması gerekir, burada nasıl yapılacağı önemlidir. İşlemlerin hangi sırayla ve nasıl yapılacağını bilmek zorundadır.

Havas ilmi dediğimiz ilim öğrenilmesi ve uygulanması çok zor bir alandır ve bununla birlikte havas ilmi ile birden fazla kötü enerjiler yok edilebilir ve uzaklaştırılabilir. Herkesin bildiği üzere negatif enerjiler çoğunlukla büyü yolu ile gönderilmesi istenen kişiye gönderilir ve bunlar bazen bir eşya olabilmekte, size büyü yapan kişi bir hediye bile verebilir ve siz bu hediyeyi kabul ettiyseniz büyünün etkisine girmiş olursunuz. Eğer şüphe ettiğiniz bir kişi size bir hediye vermiş ise ve siz kabul ettiyseniz hemen bu verilen hediyeden uzaklaşmanız gerekecek. Verilen hediye küçük ise en etkili yolu ya yakın ya da suyun dibine atın ve bu eşyadan kurtulun. Negatif enerjili bu eşyadan kurtulduğunuz zaman üzerinizdeki negatif enerjiden de kurtulmuş olursunuz.

Havas ilmini bilen bir kişi neyin hangi yol ve yöntemle yapılacağına hangi malzemeleri kullanmak gerektiğine varana kadar hepsinin bilgisine sahip olması gerekir. büyüler yapılırken de yine kişinin havas ilmini bilmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir. büyüler çok çeşitlidir ve büyünün ne amaçla yapıldığı ve hangi malzemelerin kullanılması gerektiği gibi bilgileri de bilmesi gerekir. birçok amaç için büyüler yapılır ve kullanılan malzemeler de buna göre çeşitlilik gösterir. Bunları bilgileri kitaplarda belirtilmiştir. Yine bunların hepsi kitapta yazılmasına karşın yine gizli ve sadece havas ilmini bilen kişilerin bildiği bilgiler elbette kitaplarda yoktur. Bunun nedeni yani tam bilgilerin kitapta yer almamasının nedeni büyüleri ve bu gizli bilgileri herkes yapmaya çalışmasın diyedir. Çünkü bunların kişilere getirisi ve götürüsü çok ağır olabilir. Bu yüzden herkes yapmamalıdır. Her işin nasıl ki bir uzmanı var ise, bunların bir uzmanı vardır ve uzman kişiler tarafından yapılması en doğrusudur. Günümüzde en çok yapılan büyüler aşk ve bağlama büyüleridir. Büyü çeşitleri kişilerin isteklerine ve amaçlarına göre çeşitlilik kazanmıştır. Kişi ne için büyü yaptırmak istiyor ise o amaca göre değişiklik göstermiştir. Bunların yanında bazı büyüler vardır ki çok etkili büyülerdir, bunların en etkilileri ise resim fotoğraf tırnak gibi kişisel ve dna sını taşıyan şeyler ile işlem yapılan büyülerdir. Bu şekilde işlem yapılan büyüler her zaman çok daha etkili olmuştur. Bu büyüler ciddi çok zahmetli ve birçok işlem gerektiren büyülerdir. Tırnak ile yapılan büyüler, büyü yapılacak kişinin elbisesinden ve ya elbisesinden yapılan büyüler çok etkili olmuştur her zaman.

Aşk büyüleri ise, insanların en çok yaptırdıkları ya da yaptırmak istedikleri büyüler arasında ilk sırada yer alan bir büyüdür. Aşk için insanlar her şeyi yapabilirler. Özellikle aşık bir insan en tehlikeli insan olabiliyor bazı durumlarda ve konularda, özellikle bu aşık insanlar aşklarına karşılık bulamıyorlar ise, bu durum çok daha tehlikeli bir hale gelebiliyor, insanlardaki elde etmek hırsı ve aşık oldukları kişiyi elde etmedeki hırsı insanları bu duruma getirebiliyor malesef. Bu gibi insanlar yani aşklarına karşılık bulamayan kişiler büyü yolunu seçerler. Büyü yolunu kullanarak sevdiklerini elde ediyorlar. Büyüler yalnızca aşk için yapılmasının yanı sıra, bitmek üzere olan evlilikleri kurtarmak için de yapılabilir. Bununla birlikte giden bir sevgiliyi ve ya da giden bir eşi geri getirmek için yine aşk büyülerinden yararlanılır. Aşk büyüleri de kendi içlerinde ayrılırlar. Aşk büyüleri de genellikle kişinin tırnak resim ve ya elbisesinden bir parça ile yapılabilirler. Böyle malzemeler ile yapılan büyüler her zaman daha fazla etkili olmuştur. Bunun nedeni ise, kişinin dns ını taşıyan malzemeler direk olarak kişiyi ifade etmesinden kaynaklanır. Aşk büyülerinin en etkili olanları ise canbar aşk büyüsü ve odkara aşk büyüsüdür tabiki, bu büyüyü yaptırmak isteyen kişilere uygulanan büyüler canbar aşk büyüsü ve odkara aşk büyüdür. Büyü yaptırmak isteyen kişi odkara aşk büyüsünü yaptırmak istiyor ise süresinin uzun sürmesini isteyen kişidir. Odkara aşk büyüsünün etkisi canbar aşk büyüsüne göre çok daha fazladır. Aşk büyüleri en çok tercih edilen büyülerin başında gelir. Kişinin tırnağı ile yapılan büyüler yine etkili büyüler arasındadır. Bununla birlikte kişinin elbisesinden koparılan bir parça ile bu büyüler yine yapılabilmektedir. Burada önemli olan ise, kişiye ait bir şeyler olmasıdır. Geçmiş tarihlere ve dönemlere baktığımızda insanlar tırnaklarını geceleri kesmemeye ve kesilen tırnakların ise toprağa gömülmesine özen gösterilmişlerdir. Bunların hepsinin elbette nedenleri vardır. İnsanlar geceleri tırnak kesmezlermiş ışık az olduğundan kesildiğinde göremediğimiz yerlere sıçrayabilir ve yine kesilen tırnakların toprağa gömülmesinin nedeni ise elbette yine anlamlıdır. Dinimize göre insanoğlu topraktan gelmiştir ve yine toprağa dönecektir. Bu yüzden kesilen tırnak yine kişiye ait olduğundan tırnaklar toprağa gömülmüştür. Bu sebepten tırnak ve kişisel eşyalar açısından insanlar her zaman dikkat etmelidir. Kimin büyü yapıp yapmadığını kimse bilemez. Bu yüzden insanların her zaman dikkatli davranması ve yine dikkatli olması son derece önemlidir.

Bunların bütün bilgisi kitaplarda vardır ancak kimse bunları kitaplara bakarak yapmamalıdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here