İĞNE BÜYÜSÜ NEDİR

0
480

Büyülerin geçmişinin çok eskiye dayandığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Büyüler geçen zaman içinde çok çeşitli duruma gelmiştir, neredeyse her şey için büyü yapılabilmekte ve büyülerin yapılış amaçlarına göre de malzemelerde çeşitlilik oldukça fazladır, bunlar büyünün yapılış amacına göre değişiklik göstermektedir. Kişinin tırnağından tutun da ölü birinin toprağından dahi büyüler yapılabilmekte. Büyüler ya iyi amaçlar için ya da kötü amaçlar ile yapılır ve aynı zamanda bu büyüler yapılırken de malzemeler de çok çeşitlidir. İyi niyetler ile yapılan büyüler ak büyü adını alırken kötü amaçlar ile yapılan büyüler kara büyü adını almış durumdadır. Herkesin bildiği üzere büyüler yapılırken cin dediğimiz bedensiz ruhani varlıklardan yardım alınmasının yanında destek alınır. İyi amaçlar ile yapılan büyülerde Müslüman olan cinler görev alırken kötü amaçlara hizmet eden büyülerde şeytani yani Müslüman olmayan cinler görev alılar.

İğne büyüsü dediğimiz bu büyüye bakacak olursak eğer, iğne büyüleri iyi amaçlar ile yapılabildiği gibi kötü amaçlar için de yapılabilmektedir. Kötü amaç ile yapılan bir iğne büyüsü ise, sabun ile yapılır, özel bir sabun vardı ve o sabun ile yapılır, sabun insan şekline getirilir. İnsan şekline gelen bu sabunun alnına isim yazılır, özel okumalar yapılır ve bu okumaların ardından insan şeklinde olan sabuna iğneler batırılır ve bu iğnelerin batırıldığı yerler özellikle seçilir, kişinin karnına batırılan iğne büyü yapılan kişiye hastalık verir. Bunun gibi özel yerler vardır. Bu iğneleme işlemi de bittikten sonra büyü hazırlanmış olur ve bu insan şekline gelen sabun bir kuyuya ve ya akan bir suya bırakılır ve sabun tamamen eriğinde büyü tam olarak etkisini gösterecek ve kişinin bütün hayatı ve sağlığı gitmiş olacak bazen bu kişinin ölümü ile sonuçlanabilecek bir büyüdür.

İyi niyet ile yapılan büyü de ise, çürük olmayan bir elma bulunur elmanın sağlam olması çok önemli olur. Bu elmanın iki tarafına iğneler batırılır ve okumaları yapılır ve bu okumaların ardından elma ıssız bir yerde çürümeye bırakılır ve elma çürüdüğünde eşlerin arasını bozan her şey ortadan kalmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here