İSLAM’A GÖRE BÜYÜ VAR MI?

0
247

Büyünün varlığı dinimizce de bilinen bir durumdur. Her ne kadar büyü yapmak ve yaptırmak günah olsa da ,insanlar elde edemediklerini yüce yaratıcıdan istemek ve sabır göstermek yerine büyü yoluna gitmişlerdir. Büyülerin varlığı çok eski tarihlere ve dönemlere dayanmaktadır. Yine bununla birlikte büyülerin çok çeşitli olduğunu da belirtmekte yarar var. Yapılan her büyü farklı amaçlara hizmet eder. Yapılan her büyü farklı işlemler ve malzemeler ile yapılmaktadır.

Büyüler yapılırken yardım alınan varlıklar bulunur. Bu varlıklar cin diye adlandırdığımız ve bir bedene sahip olmayan varlıklardır. Bu varlıklar ile dostluk kurmuş kişiler büyüleri yaparken bu varlıklardan yardım ve bilgi alarak yapmışlardır. Bu varlıklar olmadan kime ne büyüsü yapılmasına karar vermek ve ya bilmek mümkün değildir. bakım yapılırken bile bu varlıklardan yardım alınarak yapılır. Hoca ve medyumlar bu varlıklardan aldıkları yöntem ve bilgiler doğrultusunda büyü yaptırmak ve ya bozdurmak isteyen kişilere yardımcı olmaktadır.

Yapılan her büyünün kişiler üzerindeki etkisi değişiktir. Yapılan bazı büyüler hayırlara vesile olur ve hiç kimseye bir zararı olmazken, yapılan bazı büyüler kötü amaçlara hizmet eder ve büyünün yapıldığı kişiyi çok fazla etkiler. Büyü zaten kişileri belli amaçlar için etki altına alma yöntemidir diyebiliriz. Büyü yapılan kişi kendisine bir büyü yapıldığına inanmayabilir ama kendisinde olan değişimleri çevresi tarafından fark edilebilir. Kişi çevrenin sözlerine genellikle kulak asmaz. Kötü olan büyüler yapıldığında ise, kişi bunu fark edebilir, çünkü rahat ve huzurlu bir günleri geçmez ve kişi hayatından bezer ve umutsuzluğa kapılır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız yardım almak zorundasınız, alanında uzman olan bir hoca ve ya medyum size yardımcı olup sizi bulunduğunuz durumdan kurtaracaktır. Yapılan büyüler çoğu kez tutar ancak her kişi üzerinde farklı etkisi olur. Allah a gönülden bağlı ve dini görevlerini yerine getiren insana büyü etki etse de tam anlamı ile etmez, bunları yapmayan kişiye ise büyü tam olarak tutacaktır. Büyülerin dinimizde yeri var olup günahtır ,kişi dinden çıkmış sayılır. Büyüler yapılırken bunların da dikkate alınması gerekmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here