KARA BÜYÜ KONUSU

0
223

Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla ilgili olup doğa üstü güçler kullanılarak insanlara zarar vermek için kullanılan bir araçtır. Bu büyü tamamen kötülük içeren işlemlerden meydana gelmektedir. İnsanların kendilerini kötü hissetmesi, hastalanması, işlerinin yolunda gitmemesi ve ölüm gibi birçok amaç için kara büyü yapılır. Kara büyü her geçen gün etkisini artıran ve bozulması oldukça zor olan bir biy yöntemdir. Kara büyünün antik çağlara dayandığı belirtilmektedir ve orta çağ döneminde oldukça yaygın bir şekilde kullanıldığı bilinmektedir.

Orta çağ bilimcilerinden Rabano Maura, ölü falına bakan kişiler; kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir ifadelerini kullanmıştır. Ölüleri çağırabilmek için ceset kanına ihtiyaç vardır, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve isterler..

Kara büyü çeşitleri nelerdir?

Tamamen kötülük için kullanılan ve insanlara zarar vermek için yapılan kara büyü çeşitleri arasında sabun büyüsü, kaşık büyüsü, domuz yağı büyüsü, balmumu büyüsü, tırnak büyüsü, iğneli bebek büyüsü, at nalı büyüsü, ceviz büyüsü, voodoo büyüsü gibi birçok büyü çeşidi bulunur. Örneğin kilit büyüsü kişilerin kısmetini kapatmak için, iğneli bebek büyüsü ölüm için, tırnak büyüsü insanın bilinçsiz bir şekilde birine bağlanması için yapılır. Vudu (voodoo) büyüsü en gerçek ve en tehlikeli kara büyülerden biri olarak değerlendirilir. Kökeni Afrikaya dayanmaktadır ve Haiti de oldukça yaygın bir şekilde tercih edilir. Özellikle buradaki yerliler ve melezler kullanırlar.

Kırmızı büyü: Kara büyülerden biridir. Kötü ruhların ve şeytanın büyüsü olarak tanınır. Çeşitli ayinlerle kaz, keçi gibi hayvanlar kurban edilerek bu hayvanların kanları akıtılarak yapılır kırmızı büyü. Buna da vudu (voodoo) denir. Amacı tamamen zarar vermektir ve kötü amaçlı bir büyüdür. Kırmızı büyüler bilkinen en etkili, en tehlikeli ve en gerçek büyüler olarak değerlendirilir.

Kara büyüden nasıl kurtuluruz?

İlk olarak büyünün ne amaçla yapıldığının öğrenilmesiyle başlanılır. Bunu kendin başınıza öğrenemeyi aklınızdan bie geçirmeyin. Üzerinizde böyle bir büyü olduğunu hissediyorsanız işinde uzman olan bir medyuma gitmeniz gerekmektedir. Size büyü yapılmışsa medium size söyleyecektir bunu ve büyünün etkisini yok etmeye çalışacaktır.

TEILEN
Önceki İçerikKARA BÜYÜ BOZMA
Sonraki İçerikKAFİR CİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here