KARI KOCAYI AYIRMA BÜYÜSÜ

0
311

Karı koca arasını açmak birbirlerinden soğumasını sağlamak için büyüler vardır, bunlar sabun büyüsü ölü toprağı büyüsü, domuz yağı büyüsü, yılan büyüsü gibi büyüler yapılır. Eşleri birbirinden ayırmak soğutmak için çok eski zamanlar günümüze gelmeyi başaran bir büyü vardır ve bu büyü yumurta büyüsüdür. Bu büyü ile karı kocalar ölene kadar ayrı tutulurlar.

Yumurta büyüsü dediğimiz büyü türü çok kolay ve etkili bir büyü türüdür. Daha çok Anadolu da ve suriye de yapılan bir büyü. Yumurta büyüsünün çıkış yeri aslında Azerbaycan ama anadolu da çok sık yaptırılan bir büyüdür. Yine yapılan en kolay yapılan büyüler arasındadır ve yumurta büyüsün takip eden büyü ise, domuz yağı, yılan büyüsü, ölü toprağı büyüsü ve sabun büyüsüdür.

Yumurta büyüsü hayırlara vesile olmak için asla yapılmaz, kara büyüler arasında yer alan ve çok sık yapılan bir büyüdür, kırsalda yaşayan insanlar bu büyüyü çok iyi bilir ve nasıl bozulduğunu da bilirler. Ancak şehir insanı buna yabancıdır. Yumurta büyüsünün kara büyüler arasında yer aldığını söylemiştik, bu büyü iyiliğe hizmet eden bir büyü değil. Halk arasında karı kocayı ayırma büyüsü olarak ta bilinmektedir. Yumurta büyüsü daha çok eşleri birbirinden ayırmak için yapılan bir büyüdür, hatta bazı anne babalar çocuklarının eşlerinden ayrılması için yapmaktadırlar.

Yumurta büyüsünü yapmak kolay ama büyünün etkisi büyük olur her zaman. Bu büyüyü yapmak için uzmanlık gerekmez. Bu büyüyü yapmak isteyen kişi öncelikle yumurtanın sarısını beyazından ayırır. Yumurtanın sarısı kadını beyazı erkeği simgelemekte. Sarının kadın olmasının sebebi kadın evin merkezi ve sarısından civciv çıkması analığı temsil eder. Akı ise erkeği temsil eder ve yumurtanın akı sarıyı kuşatmıştır ve aynı zamanda korumuştur, bunları ayırmak eşleri birbirinden ayırmak anlamına gelir. Bu ayırma işlemi yapılırken belli bir ritüel i vardır. Bu işlem yapılırken ayırmak istenen kişiler düşünülerek yapılması lazım bu sayede büyü tutar. Yumurtanın sarısı güneşe akı ise karanlık bir yere konulur. Nasıl ki gece ve gündür asla bir arada olamayacaksa bu eşlerde asla bir arada olamazlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here