KİMLERE BÜYÜ TUTMAZ?

0
283

Büyülerin çok çeşitli olduğu ve yine çok çeşitli amaçlar için yapıldığını daha önce belirtmiştik. Bazı büyüler iyi amaçlara hizmet ederken bazı büyüler kötü amaçlara hizmet etmektedir. İyi amaçlara hizmet eden büyüler ak büyü adını alırken, kötü amaçlara hizmet eden büyüler ise kara büyüler adını almışlardır. Kara büyüler ak büyülere göre her zaman daha şiddetli ve daha etkili olmuştur. Bunu nedeni ise, kara büyüler yapılırken bedensiz varlıklardan yardım alınarak yapılırlar ve yapılacak işlemleri ise o varlıklardan öğrenirler, bu varlıkların yardımları sayesinde en kötü en korkunç büyüleri yaparlar. Bu büyüleri yapanlar şeytanın hizmetine girmiş olanlardır. Etkisinin çok güçlü ve çabuk olmasını sağlayan ise, şeytanın ta kendisidir. Bu büyüler kötülüğe hizmet ettiğinden şeytan bu büyüleri yapanlara yardım ederek, istedikleri şeyi verir. Şeytan kötülük yapmak insanları yoldan çıkarıp cehennem kuyusuna sürüklemek için Allah tan izin almıştır. Bu bunun için and içmiştir. Bu sebepten dolayı şeytanın da yardımı ile bu büyüler en iyi ve kusursuz şekillerde yapılırlar ve büyü yapılan kişiye tam etki sağlarlar.

Büyülerin etkileri her zaman farklı olmuştur. Allah a inancı tam olan ona güvenen insanlar asla umutsuzluğa düşmeyerek büyünün etkisini azaltmışlardır. Bunun yanında beş vakit namaz kılan dinini en iyi şekilde yaşayan ve ALLAH a tam inancı olan mümin kullardan ise büyü tutmayabilir. Çünkü bu insanlar sürekli kuran ve dua okuyan insanlardır. Büyülerin yapılışı ve bozuluşu için dualar okunur ve kuran da bu büyülerden korunmak için okunan dualar vardır .bu kişiler sürekli kuran okudukları için bu korunma dualarını da sürekli okumuş olurlar. Bu dualar kişilere bir koruma kalkanı oluşturmuştur. bazen yapılan büyüler o etkili olur ki, bu kişileri etkileyebilir. Çünkü yapılan büyüde bedensiz varlık dediğimiz varlıklar kullanılır ve büyü etkisi ile o kişiye musallat olabilirler.

Bu gibi durumlar yaşandığı zaman bu kişilerin bir uzman tarafından görülmesi uygun olacaktır. Büyünü yapılmasına izin veren rabbimiz bozulması için de yollar vermiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here