KİMLERİN NAZARI DAHA ÇOK DEĞER?

0
251

Nazar değmesi sadece kişilere olan bişey değildir, bir eşyaya ya da bir objeye de nazar değebilir. Kişinin nasıl baktığı önemlidir. Nazarı değen kişinin gördüğü her şeye ya da herkese nazarı değebilir. Bu biraz da enerjinin yüksekliği ile alakalıdır. Nazarı değen kişinin enerjisi nazar ettiği şeyin enerjisinden düşük ise nazar çok kuvvetli ve etkili olmayacaktır. Kişi bu enerjiye doğuştan sahip olabileceği gibi okuduğu ayet ve surelerle de sahip olabilir. Kimi insanın enerjisi çok düşüktür olduğu için çok fazla nazara ve göze gelir. Özellikle bebeklere çok nazar değer, nazar değen bebek sebepsiz yere sabahlara kadar ağlayabilir.

Genel görüşlere bakacak olursak sarışın mavi gözlü insanların nazarının çok değdiği kanısı vardır fakat ne derece doğrudur bu tartışılır. Kişinin dış görüşünden çok sahip olduğu enerji ile alakalıdır. Nazarı bir örnekle açıklarsak , erkeklerin enerjisi kadınların enerjisinden yüksek olduğu için erkeklerin nazara gelmesi daha düşük bir orandır. Yine aynı şekilde çocukların enerjisi de kadınlardan daha düşük olduğu için en çok nazar çocuklara değmektedir. Sebebi ise enerjilerinin çok düşük olmasıdır. Bu yüzden çok çabuk hasta olurlar . hastaneye gittiğimizde en kalabalık olan yer her zaman çocuk bölümü olmuştur. Ve genel olarak tabloya baktığımızda kadınların hasta olması ve hastaneye gitmesi erkeklere oranla çok fazladır.

İnsanların bir şeye beğenerek , imrenerek , kıskanarak bakması nazarı meydana getiren unsunlardır. Nazar dediğimiz kavram insana hayvana bir eşya ya rahatlıkla değebilir. Bu insanları ve havyanları hasta yapar ve hatta bazen o kadar etkili olur ki ölüm ile sonuçlanır. Bazı insanlar özellikle kadınlar çok güzeldir ve çevresi tarafından kıskanılır, bu güzellikteki bir kadın nazarı üzerine çok rahat çekecektir. Bu kadın çok çabuk hasta olur ve çok sık hastaneye gider, sürekli sağlık sorunlarıyla uğraşır ve bunu yanında psikolojik olarak ta etkilenir. Bu kadının sürekli nazar duaları okuması onun yararına olacaktır. Yoksa bu tür sorunları her zaman yaşamaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here