KİMLERİN NAZARI DEĞER?

0
249

Nazar değmesi yalnızca kişilere olan bir durum değildir, bir eşyaya ya da bir objeye de nazar değebilir. Kişinin nasıl baktığı önemlidir. Nazarı değen kişinin gördüğü her şeye ya da herkese nazarı değebilir. Bu biraz enerjinin yüksekliği ile alakalıdır. Nazarı değen kişinin enerjisi nazar ettiği şeyin ve ya kişinin enerjisinden düşük ise nazar çok kuvvetli ve etkili olmayacaktır. Kişi bu enerjiye doğuştan sahip olabileceği gibi okuduğu ayet ve surelerle de sahip olabilmektedir. Kimi insanın enerjisi çok düşük olduğu için çok fazla nazara ve göze gelir. Özellikle bebeklere çok fazla nazar değer, nazar değen bebek sebepsiz yere sabahlara kadar ağlayabilir.

Genel görüşlere bakıldığında ise, sarışın mavi gözlü insanların nazarının çok değdiği kanısı vardır fakat ne derece doğrudur bu tartışılır. Kişinin dış görüşünden çok sahip olduğu enerji ile alakalı bir durumdur. Nazarı bir örnekle açıklayacak olursak , erkeklerin enerjisi kadınların enerjisinden yüksek olduğu için erkeklerin nazara gelmesi daha düşük bir orandır. Yine aynı şekilde çocukların enerjisi de kadınlardan daha düşük olduğu için en çok nazar çocuklara değmektedir. Sebebi ise enerjilerinin çok düşük olmasıdır. Bu yüzden çok çabuk hasta olurlar . hastaneye gittiğimizde en kalabalık olan yer ise her zaman çocuk bölümü olmuştur. Ve genel olarak tabloya baktığımızda kadınların hasta olması ve hastaneye gitmesi erkeklere oranla çok fazladır.

İnsanların bir şeye beğenerek , imrenerek , kıskanarak bakması nazarı meydana getiren unsurlardır. Nazar dediğimiz kavram insana hayvana bir eşya ya rahatlıkla değebilir. Bu insanları ve hayvanları hasta yapar ve hatta kimi zaman o kadar etkili olur ki ölüm ile sonuçlanır. Bazı insanlar özellikle kadınlar çok güzeldir ve çevresi tarafından kıskanılır, bu güzellikteki bir kadın nazarı üzerine çok rahat çekecektir. Bu kadın çok çabuk hasta olur ve çok sık hastaneye gider, sürekli sağlık sorunlarıyla uğraşır ve bunu yanında psikolojik olarak ta etkilenir. Bu kadının sürekli nazar duaları okuması onun yararına olacaktır. Yoksa bu tür sorunları her zaman yaşamaya devam edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here