KÖTÜLÜK BÜYÜSÜ

0
193

Kötülük için birçok büyü yapılmaktadır. Yumurta büyüsü dediğimiz büyü türü kötülük büyülerinde en kolay ve etkili bir büyüdür. Daha çok Anadolu da ve suriye de yapılmıştır. Yumurta büyüsünün çıkış yeri aslında Azerbaycan dır ve Anadolu da sıkça yaptırılan bir büyüdür. Yine en kolay yapılan büyüler arasındadır ve yumurta büyüsün takip eden büyü ise, domuz yağı ve sabun büyüsüdür.

Yumurta büyüsü hayırlara vesile olmak için yapılmaz, kara büyüler yani kötülük için yapılan büyüler arasında yer alır ve çok sık yapılan bir büyüdür, köyde yaşayan insanlar bu büyüyü iyi bilir ve aynı zamanda nasıl bozulduğunu da bilirler. Ancak şehirde yaşayanlar buna oldukça yabancıdır. Yumurta büyüsünün kara büyüler arasında yer aldığını ifade etmiştik, bu büyü iyiliğe hizmet eden bir büyü değildir. Halk arasında ayırma büyüsü olarak ta bilinir. Yumurta büyüsü daha çok eşleri birbirinden ayırmak için yapılan bir büyüdür, hatta bazı anne babalar çocuklarının eşlerinden ayrılmasını sağlamak için yapmaktadırlar.

Yumurta büyüsünü yapmak çok kolay ama büyünün etkisi çok büyüktür. Bu büyüyü yapmak için uzmanlık gerekmez. Bu büyüyü yapmak isteyen kişi yumurtanın sarısını beyazından ayırır. Yumurtanın sarısı kadını beyazı erkeği simgeler. Sarının kadın olmasının sebebi kadın evin merkezi ve sarısından civciv çıkması analığı temsil eder. Akı ise erkeği temsil eder ve yumurtanın akı sarıyı kuşatmış ve korumuştur, bunları ayırmak eşleri birbirinden ayırmak anlamına gelir. Bu ayırma işlemi yapılırken belli bir ritüel i vardır. Bu işlem yapılırken ayırmak istenen kişiler düşünülerek yapılması gerek bu sayede büyü tutar. Yumurtanın sarısı güneşe akı ise karanlık bir yere bırakılır. Nasıl ki gece ve gündür asla bir arada olamayacaksa bu eşlerde asla bir arada olamayacaklar.

Yumurta büyüsü çok sık yapılan ve etkili bir büyüdür ancak asla yapılması tavsiye edilmez. Çünkü bu büyü kötülüğe hizmet eder ve kara büyüler arasındadır. Büyülerin vicdani bir yükünün de olduğu unutulmamalı. Bu yüzden bu büyüyü yapacak kişinin gerçekten bunu yapmak istediğine de karar vermesi gerek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here