MUSKA ETKİSİ NE ZAMAN BAŞLAR?

0
252

Muska yapılacak işe ve muskanın neye etki edeceğine bağlı olarak değişikenlik gösterir.

Bu bağlamda yine muska kişinin talebi doğrultusunda istediği şeye etki seviyesi ve sonucuna göre başlangıç ve bitiş süresi yapan kişi tarafından belirli hassasiyetler çerçevesinde belirlenir.

Genel anlamda muska; 3 ay, 6 ay, 1 ila 10 yıl yada ömürlük olarak etkisini gösterir.

Muskanın başlama zamanı muskanın hazırlanıp, kişiye teslim edilmesi ve kişinin maddi ve manevi temizlendikten sonra bu vefki üzerine alıp taşıması, işlemlerine kurallarına uygun olarak bu duruma devam etmesi muskanın etki mekanizmasını en yüksek noktaya çıkarır ve etkiye başlama zamanını mümkün olan en yakın zamanda ortaya çıkarır.

Ayrıca, yapılan muskanın etkisini göstermeye başlama zamanı, işlemi hazırlayan kişinin becerisine, ilmine, dikkatine ve pratik tecrübesine de bağlı olarak hemen ya da içindeki duaların sıralanış durumuna göre yukarıda belirtilen periyodik zaman zarfları içinde değişiklik gösterir.

Dikkate alınması gereken bir diğer konu da, muskayı taşıyan kimsenin enerjisidir. Kişinin içinde bulunduğu ruhsal ve bedensel aktivite durumu da vefkin başlama ve bitiş süresini etkiler.

Birde muska ile yapılan büyüde metafizik varlıklar hemen faaliyete başlar ve büyünün gerçekleşmesi için seçilmiş belirli bir kitle olarak konunun üzerine yoğunlaşırlar.

Muskanın etkisi her ne kadar insanın ruhsal boyutunu etkilese de ortaya çıkardığı enerji dengesizliği nedeniyle kendisine muska yapılan kişinin fiziksel olarak da zarar görmesine neden olur.

Yukarıda bahsi edildiği üzere muskanın etki süresi yapılan büyünün türüne ve büyüyü yapan kişinin bu konudaki yeteneği ile alakalı olsa bile insan vücudu kendi kendisini tamir edebilme özelliğine sahiptir. Nasıl yanan bir derinin yerine belli bir süre sonra yenisi çıkıyorsa, hasar gören aurik beden de savunmaya geçer ve hasarı düzeltmek için uğraşır. Ancak bu kendiliğinden tedavi süresi ortalama 40-45-45 gün sürebilmektedir. Bu verilere dayanarak konu ile ilgili şu çıkarımlarda bulunulabilir; hemen hemen her muska 40-45 gün içerisinde etkisini tamamiyle yitirecektir. Ancak muskayı yapan amatör bir muskacı dahi bu gerçeğin farkındadır ve büyü henüz etkisini yitirmeden büyüyü tazelerler.

Bu konuda belirtilmesi gereken bir diğer önemli gerçek ise yapılan büyüler tekrar edildikçe aurik bedenin direncinin çökmesi ve kendini düzeltme özelliğini git gide kaybetmesidir.

Örneğin ilk kez büyü saldırısına maruz kalan bir kişi bu etkiden 40-45 günde kurtulurken. 4. Ya da 5. Kez büyü kurbanı olan insanlar 90 gün öncesinde bu etkiden sıyrılmayı başaramamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here