MUSKA İLE BANYO YAPILIR MI?

0
209

Muska ile banyo yapılır mı sorusunun cevabı hayır olacaktır. Muska ile banyo yapılmaz, banyo yapılacağı zaman muska çıkarılır ve banyoda çok fazla vakit geçirmeden çıkarak muskayı tekrar takmak gerekir. muskalar ile banyo ve tuvalete girilebilir ancak banyo yapılmaz. banyo ve tuvalete girilebilmenin nedeni ise muskalar hazırlandığında 7 kat muşambaya sarılır ve ne hava ne de su geçirir. Sonrasında ise bir beze dikilir. Bu beze dikme işleminde dikkat edilmesi gerekir. iğnenin hiçbir şekilde muskada delik açmaması gerekir, böyle bir durum yaşanırsa kesinlikle muska etkisini göstermez ve yine tekrardan muska hazırlanır. Böyle bir durum yaşamamak adına kişinin çok dikkatli bir şekilde dikmesi gerekir. bu işlemler doğru bir şekilde yapıldıktan sonra muska taşıması gereken kişiye verilir. Muskanın hangi amaca hizmet ettiği çok önemlidir. Kişi koruma amaçlı muska yazdırmış ise kişi bu hazırlanan muskayı üzerinde taşıması gerekir. bu taşıma süresi de belirli bir zaman dilimini içerir. Kişi belirli bir süre bu hazırlanan muskayı üzerinde taşıması gerekecektir. Kişi üzerinde taşırken tuvalete ve banyoya girebilir ancak banyo yapamaz.

Muska hazırlanırken çok dikkat edilerek hazırlanması gerekir. kişi büyük bir özenle muskayı yazdıktan sonra dualama işlemini yapacaktır. Bu işlemlerin ardından muska hazırlanmış olur. Muskalar bir çok amaç ile yazılabilirler. Büyü ile hazırlanan muskalar da vardır. Bu muskalar büyü etkisini göstersin diye yazılan ve dualanan kağıtlardır. Peygamber efendimize nasip olan ilk muska koruma muskası olmuştur, savaşlardan galip çıksın, kötülükler kendisinden uzak dursun diye yapılmıştır. İlk muska koruma amaçlı hazırlanırken ilerleyen zamanlarda büyü ile de muskalar hazırlanmıştır maalesef. Kişiler büyünün etki etmesi için muska hazırlatıp büyü yaptırdığı kişinin bir yerlerine gizler ve büyü etkisini göstermeye başlar.

Muskalar hem iyi amaca hem de kötü amaçlara hizmet eden bir işlemdir. İnsanların bir kısmı koruma amaçlı yaptırırken bazıları büyü için yaptırmaktadır. kişilerin her zaman dikkatli olmaları gerekir, bir büyüye maruz kalmalarına karşın bir koruma muskası hazırlatabilir. Muskalar insanlar için önemli bir unsurdur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here