MUSKA NASIL DİKİLİR?

0
221

Muskanın nasıl dikilmesi gerektiğine bakacak olursak eğer, muskalar yazılıp dualandıktan sonra genellikle üçgen şekline getirilir ve bir muşambaya sarılır ve bu sarma işlemi yedi kat olur, bunun nedeni ise, yazılan muskanın dış çevreden etkilenmesini ve aynı zamanda zarar görmesini engellemek için yapılan bir işlemdir. Bu yedi kat sarma işlemi bittikten sonra bir bez ile dikilmesi zorunludur ancak bu beze dikme işleminde çok dikkat edilmesi gereken nokta ise, mutlaka dikkat edilerek dikilmesi gerekir, muskaya açılan en ufak bir delik muskayı geçersiz hale getirecek ve aynı zamanda muskanın her hangi bir etkisi kalmayacaktır.

Muskanın kelime anlamına bakacak olursak, muska nüsha anlamına yani kopya anlamına gelmektedir. Muskaların varlığı çok eskiye dayanmış olsa da günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Muska ilk peygamber efendimiz zamanın ortaya çıkmış ve peygamber efendimize yazılmıştır ve yazanlar elbette insanlardan biri değil, 4 melekten olan Cebrail a.s tarafından yazılmıştır. Yazılan bu muska ile peygamber efendimiz kötülükten korunmuş ve savaşlardan galip çıkması için yazılmıştır. Bu yüzden muskalar o günden bu güne varlığını korumuştur. Muskalar büyü ile yazıldıkları kadar koruma amaçlı da yazılabiliyorlar. Bu yüzden muskalar insanların hayatında önemli bir yere sahiptir. İnsanlar bu iki niyet ile muska yazdırmak isteyebiliyorlar.

Muskalar mutlaka uzman biri tarafından yazılması gerekir. muska yazmakta uzman olmayan birinin bu işlemi yapması muskanın bir işe yaramaması anlamına gelmektedir. Bu yüzden muska yazdırmak isteyen kişilerin mutlaka alanında uzman olan birinden yardım alması gerekir. aksi taktirde yazılan muskanın bir etkini yazdıran kişi görmeyecektir. Muskalar birden fazla için yazdırılabilir, koruma amaçlı büyü yaparken ve yine cinlerden uzak durmak ve onların musallat olma gibi durumlarından korunmak için korunma muskası yazdırılabilir. Kişi muskayı yazdırdıktan sonra uzman kişi kişinin okuması gereken dualar verecektir. Kişi muskayı taşırken bu duaları da okuması gerekmektedir. Aksi taktirde muskanın etkisi azalacak ve ya etki etme süresi uzayacaktır. Bu yüzden uzman kişinin her dediğini yapmak gerekir. bu yüzden kişi çok dikkatli olması gerekecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here