MUSKA NASIL SARILIR?

0
259

Muskalar üçgen şeklinde sarılan ve içerisinde dua yazan bir nüshadır diyebiliriz. Muskalar hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlar muskanın hangi amaç ile yazılıp hazırlandığına bağlıdır. Muskalar büyü ile bir de koruma için yazılmaktadır. Koruma muskasının nasıl yapıldığını açıklamadan önce muskanın ne olduğunu ve niçin yapıldığını açıklamak çok daha doğru olacaktır. Muska arapça bir sözcüktür ve nüsha anlamını taşır. Bir tür kopyalama da denilebilir, muska dediğim korunma yöntemi ilk olarak peygamber efendimize kısmet olmuştur. Yüce ALLAH ın meleklerinden olan Cebrail a.s aracılığı ile peygamber efendimize hazırlanmıştır ilk olarak ve bu muska ile peygamber efendimiz kendini kötülüklere karşı koruma altına almıştır.

Koruma muskaları yazılıp hazırlanırken içlerine koruma olacak dualar yazıldıktan sonra üçgen şekline getirilir. Duaların okunmasının ardından yapılan muska kişiye verilerek kişi bunu belirli süre üzerinde taşıması istenir ve o belirlenen süre bittikten sonra yüksek bir yere kaldırılır. Muska türleri daha önce söylediğimiz gibi hangi amaç için yapıldığına bağlıdır ve muskalar yazılıp hazırlanırken amaç ne ise ona göre dualar yazılır ve ardından tekrar dualanır. Koruma muskaları cin dediğimiz bedensiz varlıkların verecekleri zarardan korunmak için yapıldığı gibi hastalıklardan korunmak için ya da büyü bozmak için de yapılmaktadır. Burada önemli olan kişinin ne için muska yazdırıp hazırlatmak istediğidir. Koruma muskaları ile kişi kötülüklerden korunabilir. Bu muskalar hazırlandıktan sonra kişi içerisindeki yazılan duaları okuması gerekir. Muska bu şekilde yapıldıktan ve uygulandıktan sonra elbette daha etkili olur. Kişi sadece muskaları yazdıktan sonra üzerinde taşıması muskanın etkisini tam anlamı ile etkilemeyecek, kişi yazılan bu duaları kendisi de okursa eğer muska en iyi şekli ile etki edecektir ve o kişiyi koruma altına alacaktır. Kişi bu sayede kötülüklerden korunmuş olacaktır.

Yapılan büyüler için hazırlanan muskada durum biraz daha farklıdır. Büyüler yapıldığında yine büyünün amacına göre muska hazırlanır ve yine buda üçgen şeklinde olur. Büyülerin etki etmesi için hazırlanan bu muska gizli bir yere konularak büyü tamamlanmış olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here