MUSKA NEDİR NASIL YAPILIR?

0
249

Yazılan Muskalara sure ayet ve hadisler yazılmasının yanı sıra ALLAH ın meleklerinin isimleri tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenerek hazırlanır. İslam alimleri kişiye zarar veren şeyleri üç gruba ayırmışlar. ilki açlık için ekmek ve susuzluk için su içmek gibi kati olan grup vardır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram olan grup. olanı yapmak iyidir ancak onu terk etmek haram değildir. Son çeşidi yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar yazılıp ve hazırlanırken bunu sıradan insanlar yapamazlar. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken ve hatta zorunlu bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar bulunduğu için her insan bunları bilmediği için yazması da mümkün değil …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilir. Bunlar tabi ki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar salih olan kişiler tarafından yapılsa daha iyi sonuçlar verecektir. Muskaların etki süreleri de yapan kişiye ve ne amaç ile yapıldığına bağlıdır, bazı muskalar yaşam boyu süreceği gibi bir süre sonra etkisini kaybeden muskalar da vardır. Etkisini bir süre kaybeden muskaların yenilenmesi gerekmektedir.

Muskalar çeşitlerine göre günah ve olmayan olarak ayrılabilir. Kişinin kendini koruma altına almak için yaptığı ve dualar eşliğinde yazılan muskaların bir günahı yoktur ancak kötü büyüler için de yapılan muskalar var ve elbette bunlar günah sayılır. Muskalar yapılacak işlemlere göre belirlenerek yapılırlar. Kişilerin kendilerini korumak adına yazdırdıkları muskalar ve vefkler vardır bunlar günah sayılmaz ve hatta kişinin kendisini koruması farz kılınmış. Bu yüzden muskaların yazılış nedenlerine göre değişiklik gösterir. İyilik için yapılan ve kötülük için yapılan çok sayıda büyü türü ve çeşidi olduğu bilinmekte. Bu büyülere sevdiğiniz kişiyi kendinize bağlamak için yapılan, insanları birbirinden ayırmak için yapılan, insanlara zarar vermek için yapılan ölüm için yapılan büyüleri misal verilebilir. Büyüleri sıradan insanlar tarafından yapılabilen bir şey değildir. Gerçekleşmesi için, uzman kişiler tarafından yapılması doğru olandır. Yapılacak büyü çeşidine göre büyü malzemelerinde de değişkenlik gösterebilir.

TEILEN
Önceki İçerikMUSKA NEDİR
Sonraki İçerikMUSKA NEDEN TAKILIR?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here