MUSKA TAŞIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

0
219

Muskanın tam olarak ne olduğunu açıklamak gerekirse, muskalar koruma amaçlı yapıldığı gibi büyü içinde yazılabilen bir nüsha olarak tanımlanabilir. Muska hazırlamak elbette kolay bir iş değildir. Muskalar yazıldıktan ve aynı zamanda dualandıktan sonra taşıması için muskayı taşıması gereken kişiye verilir. Kişinin taşıması gereken bu muska üçgen ve ya kare şekilde olabilmektedir. Bu hazırlanan ve yazılan muskalar bir muşambaya sarılır ve genelde bu sarma işlemi 7 kat yapılmaktadır. Sarılan bu muskalar kesinlikle su geçirmemeli ve yine bu hazırlanan ve dualanan muskalar bir beze dikilir ve yine burada da dikkat edilmesi gereken unsur iğnenin yazılan muskaya denk gelmemesidir. Muskada bir delik açılması halinde hazırlanan muska geçersiz sayılır ve tekrar hazırlanması gerekir. bu yüzden muska hazırlamak kolay değildir ve dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat ederek hazırlanması gerekir.

Kişi doğru bir şekilde hazırlanan muskayı üzerinde taşırken de dikkat etmesi gereken şeyler bulunur. Kişi üzerinde taşıyacağı muska ile tuvalete ve banyoya girebilir fakat muska ile banyo yapamaz, hazırlanan muskayı kişi taşırken tuvalete ve banyoya girebilmesinin nedeni ise, muskanın su geçirmez ve 7 kat muşambaya sarılı olmasıdır, hazırlanan muska hava ve su geçirmez halde hazırlandığı için kişi bu şekilde davranabilir ama kesinlikle banyo yapmaması gerekir. Bu durum vefklerde biraz daha farklıdır, çünkü kişi hazırlanan vefki üzerinde taşırken pis yerlerden uzak durması gerekmektedir. Kişi vefk taşırken biraz daha dikkatli davranması gerekir.

Muskaların tarihi çok eski dönemlere dayanır ve peygamber efendimiz zamanından bu yana muskalar her daim varlığını korumayı başarmıştır. Kişiler muskayı o dönemlerde koruma amaçlı taşırken ilerleyen zamanlarda bu muska olayı büyülerin içinde olmaya başlamıştır. Yine bunlarında ilmi vardır ve sıradan insanların bunları yapması olanaksızdır. Muska hazırlamanın zor iş olduğunu daha önce söylemiştik, kişi zor bir şekilde yazılan bu muskayı taşırken özen göstererek taşıması gerekmektedir. Muskaların yazılış amaçları koruma ise kişi hazırlanan bu muskayı belirli bir süre üzerinde taşıdıktan sonra yüksek bir yere kaldırabilir ve yine bunları yaparken kişi dikkatli davranmalıdır ve kişi de dua okumalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here