MUSKA VARKEN YAPILMAMASI GEREKENLER

0
196

Muskanın ne olduğunu açıklamak gerekirse, muskalar koruma amaçlı yapıldığı gibi büyü içinde yazılabilen bir nüsha dır. Muska hazırlamak elbette kolay bir iş değildir. Muskalar yazıldıktan ve aynı zamanda dualandıktan sonra taşıması için muska sahibine verilir. Kişinin taşıması gereken bu muska üçgen ve ya kare şekilde olabiliyor. Bu hazırlanan ve yazılan muskalar bir muşambaya sarılır ve genelde bu sarma işlemi 7 kat olmaktadır. Sarılan bu muskalar kesinlikle su geçirmemelidir ve yine bu hazırlanan ve dualanan muskalar bir beze dikilir ve yine burada da dikkat edilmesi gereken unsur iğnenin yazılan muskaya gelmemesidir. Muskada bir delik açılması halinde hazırlanan muska geçersiz olur ve tekrar hazırlanması gerekir. bu yüzden muska hazırlamak kolay değildir ve dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat ederek hazırlanması gerekir.

Kişi doğru bir şekilde hazırlanan muskayı üzerinde taşırken de dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Kişi üzerinde taşıyacağı muska ile tuvalete ve banyoya girebilir ancak muska ile banyo yapamaz, hazırlanan muskayı kişi taşırken tuvalete ve banyoya girebilmesinin sebebi ise, muskanın su geçirmez ve 7 kat muşambaya sarılmasıdır, hazırlanan muska hava ve su geçirmez halde hazırlandığı için kişi bu şekilde davranabilir ama kesinlikle banyo yapmamalıdır. Bu durum vefklerde biraz daha farklıdır, çünkü kişi hazırlanan vefki üzerinde taşırken pis yerlerden uzak durması gerekmektedir. Kişi vefk taşırken biraz daha dikkatli davranması gerekir.

Muskaların tarihi ok eskiye dayanır ve peygamber efendimiz zamanından bu yana muskalar her daim varlığını korumayı başarmıştır. Kişiler muskayı o dönemlerde koruma amaçlı taşırken ilerleyen dönemlerde bu muska olayı büyülerin içinde olmaya başlamıştır. Yine bunlarında ilmi vardır ve sıradan insanların bunları yapması olanaksızdır. Muska hazırlamanın zor iş olduğunu söylemiştik, kişi zor bir şekilde yazılan bu muskayı taşırken özen göstererek taşıması gerekmektedir. Muskaların yazılış amaçları koruma ise kişi hazırlanan bu muskayı belirli bir süre üzerinde taşıdıktan sonra yüksek bir yere kaldırabilir ve bunları yaparken kişi dikkatli davranmalıdır ve kişi de dua okumalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here