MUSKAYLA BÜYÜ YAPILIR MI?

0
273

Muska ile büyü yapılabilir mi, evet muskalar büyülerin birer parçasıdır. Muskalara sadece sure ayet ve hadisler yazıldığı gibi ALLAHın meleklerinin isimleri tılsımlı sözler ve rakamlar da eklenir. İslam alimler kişiye zarar veren şeyleri üçe ana gruba ayırmışlardır. bunlardan ilki açlık için ekmek yemek ve susuzluk için su içmek gibi kesin olanlarıdır. Kişi zararı giderecek şeyi kullanmak farz ve onu terk etmek ise haram dır. olanı yapmak iyidir ancak onu terk etmek haram değildir. Son çeşidini yapmak ise, caizdir.

Yine muskalar hazırlanırken bunu normal insanlar yapamazlar. Bu alanda uzman kişiler tarafından yapılması gereken bir yazıdır. Muskalarda ayet hadis ve tılsımlı kelimeler ve sayılar olduğundan dolayı her insan bunları bilmediği gibi yazamaz da …muskalar hastalıktan kurtulma gibi birden fazla amaçlar için yapılabilirler. Bunlar tabiki yazıldıktan sonra dualanır, bunlar çoğunlukla salih olan kişiler tarafından yapılması en doğrusu olacaktır.

Gerçek Müslüman sihir büyü fal gibi şeylere elbette inanır ancak her zaman uzak durur. Bunun yanı sıra mezarlara mum dikmek tellere ip bağlamak gibi batıl inanışlara da karşı çıkar. Muska yazılmasının büyü olduğunu iddaa eden kişiler kesinlikle yanılıyorlar. Muska yazmak büyü değildir, kişinin kendine dua yolu ile koruma altına almasıdır. Büyüler de ise önce bir bakım yapılır, ve bu bakım kişinin ismi ve anne ismi ile bakılır, kişinin anne ismi olmadan yapılacak bir bakım elbette olumlu sonuç vermeyebilir. Bu yüzden kişinin anne ismi olmadan bakım yapmak sağlıklı olmaz. Bu sebepten dolayı kişinin anne ismi oldukça önemlidir. Yapılacak hangi işlem olursa olsun mutlaka bir bakım yapılır ve ardından işlemler hayata geçirilir.

Büyülerin çeşitleri oldukça fazladır. İnsanların amacına göre çeşitlilik kazanmış tarihten bu güne. Bazı insanlar özellikle kaynanalar gelinlerinin dillerini bağlatmak için bağlama büyüsü yaptırırlar. Kimiler sevdiklerini elde etmek için bağlama büyülerini yaptırırlar.

Muskalar yapıldıklarında ve takılmaya başladıktan etkisini göstermeye başlayacaktır. Kişilere şifa amaçlı yapılan ve boyuna ve ya bileğe takılan muskalar oldukça etkilidir olup Muskaların belirli ayet ve hadisler ile birlikte tılsımlı sayılar ve kelimeler eşliğinde hazırlandığını daha önce de söylemiştik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here