NAMAZ KILAN KİŞİYE BÜYÜ ETKİ EDER Mİ?

0
230

Büyülerin yapılış amaçları ve hedefleri çok çeşitlidir. İnsanlar eski tarihler boyunca istediklerini doğal yollar ile elde edemediklerinde büyü yolunu denemişler ve yine o yola başvurmuşlardır. Büyü yolu ile kişiler çeşitli etkiler altına alınır ve büyü ne amaç ile yapıldıysa kişi o yönde etki altında olur her zaman. Büyüler bozulmadığı yok edilmediği sürece büyü yapılan kişi büyünün tesirinden ve etkisinden kurtulamaz. Büyü yapan kişiler büyüleri tek başlarına yapmazlar hiçbir zaman, yardım aldıkları varlıklar vardır, bu varlıklar cin olarak bilinen bedensiz dumansız ateşten yaratılmış ve bir bedene sahip olmayan ruhani varlıklarıdır. Büyü yapan kişiler cinler alemi ile iletişim kurar ve konuşurlar, cinlerle dostluk kurduklarında ise, cinlerden yardım ve destek isterler. Büyüler yapılırken bir büyünün nasıl yapıldığı hangi duaların ve yine hangi malzemelerin kullanıldığı gibi bütün bu bilgiler cin dediğimiz ruhani varlıklardan alınır.

Büyüler her insanda farklı etki yaratır ve yine bu büyüler bozulmadığı müddetçe büyü yapılan kişi bu büyünün etkisinden kurtulamaz. Burada insanın inanç seviyesi çok önemli bir yere sahip. Büyü yapılan kimse 5 vakit namazını kılıp sürekli abdestli gezen ve yine sürekli kuran okuyan biri ise Allah a tam anlamı ile bağlı insanlarda pek etki etmez. Büyü Allah ın izni olan işlemler bütünüdür. Allah ın izni olmadan büyüler ne yapılır ne de etki eder. Büyüler büyük islam alimlerine ve hatta peygamber efendimize dahi yapılmıştır. Büyüler yapıldıklarında herkeste farklı etki gösterir ve böyle bir durumda sabır ve tevekkül devreye girer. Allah a tam olarak bağlı biri büyünün etkisinden okuduğu dualar ile de korunabilir.

Yukarıda saydığımız şeyleri yapmayan insanlar büyüden daha çok etkilenirler. Büyüler ile insanlar yoğun bir şekilde etki altına alınır. insanlara psikolojik zarar veresinin yanında sağlıklarını bozacak seviyeye dahi gelebilir. Büyülerden korunmak isteyen insanlar dua etmelidir. Büyülere karşı okunan dualar bolca okunduğunda büyünün etkisi çok güçlü olmayacaktır. Eğer kişi yapılan büyü ile baş edemiyor ise, ilim sahibi insanlardan yardım alması kişinin yararına olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here