NAZAR TÜTSÜSÜ

0
243

Nazar dediğimiz kavram dünyaca varlığı kabul edilmiş ve kanıtlanmış bir olgudur . hem din hem de bilim dünyası tarafından da kabul görmüştür. Bilimsel olarak nazarın zihinde oluşan yoğun dalgaların göz aracılığı ile karşı tarafı etkilemesi olarak açıklanmıştır. Dinimizce ise nazara inanılmaktadır ve çok etkili olduğu da bilinmektedir. Kuran da nazardan bahsedilmesi islam dünyasının nazar kavramının kabul görmesinde büyük etken olmuştur.

Nazarın kişiler üzerinde etkili olduğundan bahsetmiştik. Nazar sadece kişiler ile sınırlı kalmıyor tabi ki , bir eşyaya da nazar değebilir. Bir aynanın kırılması, duran bir bardağın parçalara ayrılması örnek olarak verile bilir. Nazar değen kişi kendisine nazar değdiğini fark edebilir, hiçbir şey yokken de esnemeye başlaması yolda giderken birden bire düşmesi ya da başına ani bir ağrının saplanması örnek olabilir. Bu konuyla ilgili kuran da ayetler vardır. Nazardan korunmak isteyen kişilerin bu ayetleri ve sure leri okuması önerilmektedir. bu surelerin başında felak , nas , ayetel kursi gelmektedir. Dinimizce bunlar okunduğu sürece nazardan korunmak mümkündür .

Nazardan korunmanın bir diğer yolu ise elbette tütsülerdir. Tütsüler tarih boyunca farklı amaçlar için kullanılmıştır. Kimi zaman şifa vermesi için kimi zaman da ortamın havasını değiştirmek için yapılmıştır. Bir de nazardan korunmak için yapılan tütsüler bulunur. Bu tütsüler yapılırken kullanılan bitkilerde oldukça önemlidir. Nazardan koruduğunu bildiğimiz bitkilerin başında üzerlik tohumu dediğimiz bitki ve çörek otu ilk sırayı almaktadır. Bunlardan yapılan tütsüler nazara ve negatif enerjileri dağıtmak için kullanılmaktadır. kişiler bu tütsüleri yakarak ve dua eşliğinde evin her köşesinde gezerler. Tabi ki bu sadece ev ile sınırlı değil ,nazarın olduğuna inanılan her yer için yapılabilir. Bu tütsüler yakıldıktan sonra edilecek en iyi dualar felak ve nas sureleridir. Böylece ortamdaki negatif her şey dağıtılır ve ya uzaklaştırılır. Kişiler bunu sadece bir defaya mahsus yapmamalı tabiki , kişi ne zaman nazarın ve ya kötü bir enerjinin ortamda varlığını hissederse yapılabilir fakat tavsiye edilen ayda bir kez yapılmasıdır. Bu şekilde daha fazla faydalı olacaktır.

TEILEN
Önceki İçerikNAZARA KARŞI TÜTSÜ
Sonraki İçerikNAZAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here