NAZARA KARŞI NASIL TÜTSÜ YAPILIR?

0
287

Nazar dediğimiz kavram dünyaca kabul görmüş bir olgudur . hem din hem de bilim dünyası tarafından da kabul edilmiştir. Bilimsel olarak nazarın zihinde oluşan yoğun dalgaların göz aracılığı ile karşı tarafı etkilemesi olarak açıklanmaktadır. Dinimizce de nazara inanılmaktadır ve çok etkili olduğu da bilinmektedir. Kuran da nazardan bahsedilmesi islam dünyasınca nazar kavramının kabul görmesinde büyük etken olmuştur.

Nazarın kişiler üzerinde oldukça etkili olduğunu söylemiştik. Nazar sadece kişiler ile sınırlı değildir tabi ki , bir eşyaya da nazar değebilir. Bir aynanın kırılması , durduk yere bir bardağın parçalara ayrılması örnek olarak verile bilir. Nazar değen kişi kendisine nazar değdiğini anlayabilir , hiçbir şey yokken esnemeye başlaması yolda giderken aniden düşmesi ya da başına ani bir ağrının girmesi örnek olabilir. Bu konuyla ilgili kuran da ayetler vardır. Nazardan korunmak isteyen kişilerin bu ayetleri ve sure leri okuması önerilir.bu surelerin başında felak , nas , ayetel kursi gelmektedir. Dinimizce bunlar yapıldığı sürece nazardan korunmak mümkündür .

Nazardan korunmanın bir diğer yolu da tütsülerdir. Tütsüler tarih boyunca farklı amaçlar için yapılıp kullanılmıştır. Bazen şifa vermesi için bazen de ortamın havasını değiştirmek için yapılmıştır. Bir de nazardan korunmak için yapılan tütsüler vardır. Bu tütsüler yapılırken kullanılan bitkilerde önemlidir. Nazardan koruduğunu bildiğimiz bitkilerin başında üzerlik tohumu dediğimiz bitki ve çörek otu ilk sıradadır. Bunlardan yapılan tütsüler nazara ve negatif enerjileri dağıtmak için kullanılmaktadır. kişiler bu tütsüleri yakarak dua eşliğinde evin her köşesini gezerler. Tabi ki bu sadece ev ile sınırlı değildir nazarın olduğuna inanılan her yer için yapılabilir. Bu tütsüler yakıldıktan sonra edilecek en iyi dualar felak ve nas sureleridir. Böylece ortamdaki negatif olan her şey dağıtılır ve ya uzaklaştırılır. Kişiler bunu sadece bir defaya mahsus yapmamalı , ne zaman nazarın ve ya kötü bir enerjinin ortamda varlığını hissederse yapılabilir fakat tavsiye edilen ayda bir kez yapılmasıdır. Bu şekilde daha faydalı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here