NAZARDAN NASIL KORUNABİLİRİZ?

0
217

Nazar, dünyaca kabul edilmiş ve her insan buna çok eski tarihten bu yana her zaman inanmışlardır. Nazar kavramı çok geniş kapsamlı olurken hem dinimiz yönünden hem de bilimsel yönden kabul edilmiş ve nazarın varlığı kabul görmüştür.

Nazar sadece insanlara değil her hangi bir eşya ve ya bir objeyi de etkisi altına alabilir. Bilimsel olarak nazarın, zihinsel enerji toplanmasının göz aracılığı ile nazar eden kişiye geçmesidir. Nazara uğrayan kişi bu nazar değmesi sonucunda bir anda kötü hissedebilir. Dediğimiz gibi yalnız insana değil her hangi bir objeye de nazar değebilir, nazar edilen nesne bir şekilde zarar görür, bir vazo kırılabilir ve hatta uçak bile düşebilir. Bu enerjinin yüksekliği ile doğru orantılıdır. Nazarın bir enerji yoğunlaşması olduğundan dolayı oldukça etkili olur. Nazar eden kişinin enerjisi nazar edilen kişinin enerjisinden yüksek ise, nazar edilen kişi bu nazardan fazla etkilenmez. Nazarın en az erkeklere değdiği öne sürülmüştür. Kadının enerjisinin bir erkekten daha düşük olması, nazarın bayanlara daha çok değmesine neden olur. Güzel bir kadına çok nazar değmesi iyi bir örnek olacaktır. Güzel kadına herkes bakar ve herkesi n enerjisi farklı ve değişik boyuttadır. Bu güzel olan kadına nazar değdiğinde kadın mutlaka olumsuz etkilenecektir. Yine bebek ve çocukların enerjileri düşük olduğu için en çok nazar bebek ve çocuklara değer. Hastanelerde en kalabalık bölümün çocuk bölümü olduğunu herkes rahatlıkla görebilir.

İnsanlar nazardan korunmak için çeşitli yollar bulmuşlardır kendilerince. Bunlardan biri mavi boncuktur. Mavi rengin huzur verdiği ve kötü enerjiyi dağıttığına inanıldığı için mavi boncuk öne çıkmıştır. Dinimize göre, nazardan korunmak için en iyi yol dualar olup özellikle felak , nas ve ayetel kursi gelmektedir. Bu sayede nazardan ve üzerindeki kötü enerjiden kurtulur. Bir başka yol ise tütsülerdir. Tütsüler yakılarak ve kişiye koklatılarak negatif enerjilerden kurtulma yolu da denenmiştir. Nazarın dinimizde çok etkili olduğu bilinmektedir. Bununla ilgili hadisler de bulunmaktadır. Nazar değen kişi nazar dualarını bol bol okuyarak üzerindeki negatif enerjiden korunabilir. Tüm dünya nazardan korunmak için çeşitli yollara başvurmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here