NAZARDAN NASIL KURTULABİLİRİZ?

0
218

Nazar kavramı , dünyaca kabul görmüş ve her insan buna tarihten bu yana her zaman inanmışlardır. Nazar kavramı geniş kapsamlı olurken hem dinimiz yönünden hem de bilimsel yönden kabul edilmiş ve nazarın varlığı kabul edilmiştir.

Nazar yalnızca insanlara değil her hangi bir eşya ve ya bir obje ye etkisi altına alabilir. Bilimsel olarak nazarın, zihinsel enerji toplanmasının göz ile nazar eden kişiye geçmesidir. Nazara uğrayan kişi bu nazar değmesi sonucu bir anda kötü hissedebilir. Dediğimiz üzere yalnız insana değil her hangi bir objeye de nazar değebilir, nazar edilen nesne mutlaka zarar görür, bir vazo kırılabilir hatta uçak bile düşebilir. Bu enerjinin yüksekliğine bağlıdır. Nazarın bir enerji yoğunlaşması olduğundan dolayı oldukça etkilidir. Nazar eden kişinin enerjisi nazar edilen kişinin enerjisinden yüksek ise, nazar edilen kişi bu nazardan etkilenmeye bilir. Nazarın en az erkeklere değdiği öne sürülür. Kadının enerjisi bir erkekten daha düşük olması, nazarın bayanlara daha çok değmesine neden olur. Güzel bir kadına çok nazar değmesi iyi bir örnek olacaktır. Güzel kadına herkes bakar ve herkesi n enerjisi farklı boyuttadır. Bu kadına nazar değdiğinde kadın mutlaka olumsuz etkilenecektir. Yine bebek ve çocukların enerjileri çok düşük olduğu için en çok nazar bebek ve çocuklara değer. Hastanelerde en kalabalık bölümün çocuk bölümü olduğunu görebiliriz.

İnsanlar nazardan korunmak için yollar bulmuşlardır kendilerince. Bunlardan biri mavi boncuktur. Mavi rengin huzur verdiği ve kötü enerjisi dağıttığına inanıldığı için mavi boncuk öne çıkmıştır. Dinimize göre, nazardan korunmak için en iyi yol dualardır ve özellikle felak , nas ve ayetel kursi gelmektedir. Bu sayede nazardan ve üzerindeki kötü enerjiden kurtulur. Bir başka yol ise tütsülerdir. Tütsüler yakılarak ve kişiye koklatılarak negatif enerjilerden kurtulma yolu denenmiştir. Nazar dinimizde çok etkili olduğu bilinmektedir. Bununla ilgili hadisler de vardır. Nazar değen kişi nazar dualarını bolca okuyarak üzerindeki negatif enerjiden korunabilir. Tüm dünya nazardan korunmak için çeşitli yollara başvurmuşlardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here