ÖLÜM BÜYÜSÜ TARİFİ

0
240

Büyünün en karanlık ve kötüsü kişiye zarar veren, o kişinin akıl sağlığı ile oynayan, mutsuz geçimsiz bir insan haline dönüştüren ve ölümüne sebep olan büyüler olmuştur her zaman. En kötü büyü yine insanın ölümüne sebep olacak kadar karanlık büyük büyülerdir. En kötü büyü olarak lamia büyüsü çokça bilinen bir büyü türü olmıuştur. Tarihine bakacak olursak yunan mitolojisinde bir hikayesi bulunur. Lamia Zeus un ikinci hanımıdır ve hera kıskançlığı sebebi ile lamia ya büyü yapmıştır. Lamia kendisine yapılan büyünün etkisi altına çocuklarını kendi elleri ile öldürmüştür. Bunun acısı ile baş edemez lamia ve hera yaptığı büyü yetmezmiş gibi lamia nın uyumasını da engellemiş, acıyı daha çok hissetmesi amacı ile. Lamia evlatlarının acısı ile uzun zaman yaşamaya devam etmiş ve bu durumu gören Zeus lamia nın uyumasını sağlamıştır.

Lamia büyüsü yunan mitolojisinde yer alsa bile orta doğuda da çok sık yapılan bir büyüdür. Bu büyü herkesin korktuğu bir büyüdür ve bu büyünün hedefi zarar vermek ve büyü yapılan kişinin hayatını altüst etmektir. Bu büyünün amacı ayırma büyüsü olarak bilinse de büyü yapılan kişiyi her açıdan etkileyen bir büyüdür. Bu büyü ile kişi mantıklı ve doğru kararlar alamaz.

Bu büyü kişinin her hangi bir eşyasından çalınan bir parça ile yapılır. bu büyünün karanlık tarafları çok yüksektir. bu çalınan eşya siyah bir örtüye sarılır, elbette bu sarma işlemini yapıldığı sırada tılsımlı sözcükler vardır ve bunlar söylenir. Söylenen bu sözler latince ve ya Aramice dir. Bu sözler yazılı olarak kitaplarda bulunmaz, bu işi yapan kişiler sözlü olarak kuşaktan kuşağa aktarılmıştır.

Siyah örtüye sarılmış ve tılsımlı sözler söylenmiş bu eşya gece yarısı bir toprağa gömülür ve tılsımlı sözcükler ile büyünün ilk kısmı tamamlanmış olur. Diğer kısımda ise, kişinin gözlerine bakarak tılsımlı sözler söylenir kişinin duyması gerekmez. Bu şekilde büyü yapılır ve ertesi gün etkisini göstermeye başlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here