SÜBYAN NEDİR?

0
309

Sübyan dediğimiz varlık cinler taifesinden olmakla birlikte dişi bir şeytanın ismidir aynı zamanda. sübyan oldukça tehlikeli olmasının yanı sıra çok ta kötü bir varlıktır. Halk arasında al basması yani sübyan, bir cin musallatıdır. Bu dişi bir şeytanın adı olmasının yanı sıra insanlardan nefret eder ve tek amacı düşmanlık yapmaktır. Hatta bunun için yemin bile etmiştir. Böyle bir durum karşısında kalan kişilerin mutlaka bir koruyucu muska takması gerekmektedir.

Bu şeytani cin dediğimiz sübyan çoğunlukla kadınlara gelir ve Özellikle anne adaylarına hamile olanlara yeni doğum yapan kadınların musallatı olur, o da yetmedi yeni doğan bir bebeğe de musallat olur. Yeni doğan bebeğe musallat olduklarında amaçları sadece öldürmek ve yine yok etmektir her zaman ki gibi. Bu ölen bebekler çoğunlukla yüksek ateş ve havale yüzünden yeni geldikleri hayatlarını çok erken ve çabuk kaybederler. Bu musallat türünden korunmak ve aynı zamanda uzak durmak için mutlaka bir muska taşımaları gerekir. bunlar haricinde musallat oldukları kişiler 65 yaş ve üstü kadın ve erkeklerdir. Musallat olan kişiye hastalık verir ve ölümlerine sebep olurlar. Birçok kişi bunun farkında olmaz ancak bilen kişiler korunarak bu şeytani cinin kötülüklerinden korunurlar.

Özellikle bebeklere geldiğini ve onları öldürmeye çalıştığını yukarıda yazmıştık. Anne karnında olan bebeğe geldiklerinde ise düşük durumu yaşatırlar. Düşük olmadı ve bebek dünyaya geldi ise yine kutulamaz yine peşini bırakmaz, musallat olurlar. bebeğin ölümü gerçekleşsin diye mutlaka her şeyi yapar. Bebek havale geçirir, hastalıklı bir doğum olabilir, bebekler gece aniden sıçrayabilir ya da uykuya dalamayabiliyor. Halk dilinde cam kemik dediğimiz hastalık genelde bu cinin musallat olmasından kaynaklanan bir hastalık olarak yer alır. Bunun dışında anneye de gelirler, özellikle hamilelik döneminde ve doğumdan sonraki 40 gün bu şeytani cin anne ve bebeği mutlaka öldürmeye çalışacaktır. Bunlar olmadıysa bebek hayatı boyunca pasif ve musallatı olan bir birey olarak yaşar. Anneler üzerindeki etki ise çok daha hafif olmakta ve bebek kadar etkilenmez ancak bu musallata maruz kalan anneler her doğumunda aynı sıkıntıyı yaşarlar.

TEILEN
Önceki İçerikSÜBYAN
Sonraki İçerikSÜBYAN NE DEMEK?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here