TOPLU İĞNE BÜYÜSÜ NEDEN YAPILIR?

0
265

Toplu iğne büyüleri iki amaca hizmet eden büyüler arasında yer almaktadır, yanı hem ak büyüler hem de kara büyüler arasında yer alan bir büyü türüdür. Büyülerin geçmişinin çok eskiye dek dayandığını herkes bilir ve orta çağ döneminde yasaklanmış büyüler vardır, büyülerin yapılması yasaklanmış ve bu büyüleri yapan kişiler ise cadılık ile suçlanarak idam cezası ile cezalandırılmışlardır. Bu yüzden büyüler orta çağ döneminde büyük bir gizlilik içinde yapılan bir işlem olarak varlığını sürdürmeye devam etmiştir ve orta çağdan sonra daha rahat bir dönem gelmiş ve büyüler yine eski canlılığına kavuşmuştur.

Büyüler yapılırken yardım aldıkları cin dediğimiz bedensiz varlıklar vardır ve büyü ile ilgili bütün bilgiler bu varlıklardan alınarak yapılmaktadır. Bu varlıklar ile bilgiler edindikten sonra büyü yapma işlemine başlanacak duruma gelinir. Büyüler yapılırken cinlerden yardım alınır demiştik, iyi olan büyülerde Müslüman olan cinler kullanılırken kara büyülerde şeytani olan yani şeytana hizmet eden cinler görev alırlar.

Toplu iğne büyüleri ise, çok sağlam olan büyülerdir, bozulması zor hatta imkansız hale gelen büyülerdir. İyi niyetler ile yapılan bir büyü ise, bu büyü yine çok etkili olan bir büyü olarak hayata geçirilecektir. Araya giren insanların aradan çıkarılması için yapılan bir büyüdür. Kötü amaçlara hizmet etmek için yapılan bir büyü ise bu kişiye ciddi zararlar veren bir büyü olacaktır. Toplu iğne büyüleri iki çeşit yapılır. Büyü yapılacak kişiye zarar vermek amaçlanıyor ise, bir sabun ile yapılır ve bu sabun insan şekline getirilerek üzerine iğneler batırılır ve bu batırılan iğnelerin hepsinin birer amacı vardır ve yine bu sabun dualanır. Bu işlemlerin ardından sabun suya bırakılarak ermesi beklenir, sabun erdiğinde ise, artık büyü tam olarak etkisini gösterecektir. Kişi bundan büyük zararlar görecek ve bu büyünün bozulması oldukça zor hatta imkansız bir büyü olacaktır. İyi bir niyet ile yapılıyor ise, bu büyüde arayı bozan insanların aradan çıkması için yapılan bir büyü olur. Bunun için de yine bir elmaya iğneler batırılarak yapılır ve elme çürümeye bırakılır. Elma çürüdüğünde ise arayı bozan kişiler aradan çıkarak eşler mutlu bir hayat süreceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here