TOPLU İĞNE BÜYÜSÜ NİÇİN YAPILIR

0
761

Oldukça etkili olduğu düşünülen ve aynı zamanda bilinen çeşitli birçok büyü bulunmaktadır. Bu büyülerden bazıları ise şunlardır; sempatik büyüler; taklit ve temas büyüsü olmak üzere kendi arasında ikiye ayrılmış durumdadır, ak büyü, kara büyü, pasif ve aktif büyülerdir. Özellikle taklit büyüsüne çeşitli toplumlarda çok sık rastlamak mümkündür. Taklit büyüsü sevilmeyen ve hoşlanılmayan insanlar için yapılmaktadır. Taklit büyüsü kullanılarak bu kişileri tamamen zararsız hale getirmek amaçlanır yapılan bu büyü ile. Taklit büyüsünü yaparken büyü yapılacak kişinin bir resmine ya da çamurdan yapılmış bir şekline ihtiyaç duyulur. Taklit büyüsünü yapmak için insanlar çeşitli yöntemler denerler. Taklit büyüsünde Perulu yerliler kaş, saç, kirpik, tükürük gibi malzemeler tercih ederler. Bu malzemeler kişinin balmumundan yapılan bir şekline yapıştırılır ve yedi gece boyunca bu balmumu eritilir. Amerikalı olan yerliler ise büyü yapacağı kişinin şeklini ağaçtan elde eder ve işlemi bu şekilde yapmaya başlarlar. Polinezya toplumlarında ise bu büyünün yapılacak kişinin herhangi bir elbisesine ihtiyaç duyulur. Kişiden alınan elbise mezarın üstüne konulur. Temas büyüsü adından da anlaşılacağı gibi biriyle temas halindeyken yapılması mümkün olan bir büyüdür. Bu büyünün yan yana bir iş yaparken veya bu gibi durumlarda gerçekleşeceği düşünülmektedir. Temas büyüsü istenilen bir şeyin her zaman aynı şekilde kalması için kullanılan ve amaçlanan bir büyü türüdür. Aktif ve pasif büyü ise iradenin güçlendirilmesi için uygulan bir büyü çeşididir. Burada psişik güçler etki gösterir. Bu büyülerin yapımı için çeşitli büyü formüllerine, dua ve beddua konularına hakim olmak oldukça önemlidir. Aktif olan kötü ve zararlı dış etkilerden kurtulmak içi yapılan büyüler ise pasif büyüler olarak adlandırılır. Pasif büyü zararlı büyülere karşı yapılan savunmayı nitelendirmektedir. Ak büyüler ise tamamen iyi niyetler güdülerek yapılan büyülere verilen isimdir. Ak büyülerindeki amaç genel olarak insanlara şifa vermek olmuştur her zaman. Ak büyüler ile uğraşan kişiler iyi niyetli ve temiz ruhlu kişiler olarak bilinir. Kara büyüler ise tamamen kötü amaçlar ile yapılan büyüler olarak bilinmektedir. Kara büyülerde insanlara zarar vermek, kişilerin hiçbir işinin yolunda gitmemesini sağlamak, kişinin hastalanmasını neden olmak ve buna benzer durumlar hedeflenmektedir. Ayrıca kara büyülerin insanların ölümüne dahi yol açabildiği de bilinmektedir.

Kara büyü kötü ruhların gücünü kullanarak insanlara zarar vermek için yapılan işlemler bütünüdür desek yanlış olmaz. Kara büyü tamamen kötülük için yapılır ve aynı zamanda kullanılır ve tamamen doğaüstü güçler içerir. Bu büyü kişinin hastalanması, mutsuz olması, eşinden, sevgilisinden ayrılması, hiçbir işinin yolunda gitmemesi gibi farklı birçok amaçla yapılmak istenebilir. Hatta bazı kara büyüler yapılan kişiyi ölüme kadar götürdüğü görülmüştür. Kara büyüden korunmak için insanlar koruyucu vefkler taşıyabilir ve bunu uzman bir medyumdan yardım alarak edinebilirler. Kara büyünün özellikle orta çağda çok yaygın olarak kullanıldığı göze çarpmaktadır. Özellikle bir kişi sevdiği bir insanla sevgisini muhabbetini artırmak için büyüleri kullanmayı amaçlar. Bu durum onlara göre yanlış bir şey olmasa da karşı tarafın iradesini elinden aldığı için yine de kara büyü olarak değerlendirmek doğru olacaktır. Orta çağda çoğu insanın fikri aksi yönde olmuştur.

Kara büyü kötü ruhlarla ve şeytanla alakalı bir kavram olarak yer alır. Antik çağlardan beri insanların ruhları çağırıp büyü yapmak için birçok girişimde bulundukları görülmektedir. Bu durum özellikle orta çağda sıklıkla görülmüş bir durumdur . Orta çağ bilimcilerinden Rabano Mauro; ölü falına bakanlar, kötü duaları ile ölüleri diriltenler, geleceği öngörüp sorulara cevap vermelerini temin eden kişilerdir sözlerini kullanmıştır. Ölüleri davet edip çağırabilmek için ceset kanı gereklidir, çünkü bu işlemlere yardımcı olan cinler kanı sever ve kan ile beslenirler. 15.yüzyıla ait olduğu düşünülen sihirbaz Ma Abra-Melin’in kutsal sihir kitabında da dünyanın kötü ruhlar tarafından yaratıldığı gibi ifadelerine yer verilmiştir. Ancak sihirbazın koruyucu meleğin yardımıyla kötü ruhlarla savaşabileceği ve onları yönetebileceği inanılmıştır. Kara büyünün bir çeşidi olarak adlandırılan kırmızı büyünün olumsuz amaçlar içerdiği en tehlikeli ve gerçek büyülerden biri olduğuna inanılır ve gerçekten öyledir. Voodoo ise en bilinen kırmızı büyülerden biridir. Haitide çoğunlukla, özellikle bölgedeki yerliler ve melezler tarafından uygulanmakta ve aynı zamanda yapılmaktadır. Kökeni Afrikaya dayanan voodoo büyüsünde horoz, keçi gibi havyanlar kurban edilerek ölü ruhları harekete geçirmek düşünülmektedir. Ayrıca voodoo büyüsünde zombi konusu çok konuşulmuş fakat varlıkları için hiçbir zaman kanıt elde edilememiştir.

Kara büyünün belirtileri nelerdir?

Kendisine bu tür büyü yapılmış insanlar sürekli kabus görürler ve kendilerini her zaman yorgun hissederler, kişiler çok fazla terler, rüyalarında köpek, kedi gibi hayvanlar görürler ve hep tedirgin hissederler.

Toplu iğne büyüsü dediğimiz büyü türü vardır, bunlar bağlama büyüsü olarak yapıldığı kadar kötü amaçlar ve aynı zamanda yapılan bir kişiye büyük zararlar verebilmek için yapılan bir büyü türüdür. Toplu iğne büyüsü yaparak bir kişiyi kendinize bağlayabilir ve daima size ait olarak yaşamasını sağlayabilirsiniz, yine bir değişik şekilde yapılan bu büyü ile sevmediğiniz ve aynı zamanda düşmanlık beslediğiniz kişiye büyük ve ciddi zararlar vermek için yine bu büyü yapılmaktadır.

Toplu iğne büyüsü kara büyüler arasında yer alan büyü türüdür. Toplu iğne adından da anlaşılacağı üzere toplu iğne yapılan bir büyü türüdür, iki çeşit yapılma şekli olan bu büyü türü çok etkili bir büyüdür ve bozulması çok zor ve yine bazen bozulması mümkün olmayan bir büyü türüdür, bu büyüyü yaptıran ve ya yaptıracak olan kişi çok iyi düşünerek yapması ve ya yaptırması gerekmektedir. Toplu iğne büyüsünü bağlama büyüsü olarak yapmak ve ya yaptırmak istiyor iseniz, çürük olmayan ve aynı zamanda lekesi olmayan sağlam bir elma bulunur ve iğneler bu tertemiz olan elmanın iki tarafına batırılır ve okumaları yapıldıktan sonra insanlardan uzak bir yere bırakılır ve bu bırakılan yerde elmanın çürümesi beklenir, bu yapılan büyünün etki etmesi birkaç haftayı bulabilir, elma çürüdüğünde ise, artık bu yapılan büyü tam olarak etkisini gösterecek olan bir büyüdür, bu büyü ile kişi kendisine bağlamak istediği kişi ile karşı karşıya geldiğinde büyü yapılan kişi kitlenir kalır ve o kişiye karşı zaafları oluşur ve kişi ne derse hayır diyemez ve her dediğini yapmaya başlar, elma çürüdüğünde ise, artık büyü yapılan kişilerin arasına kimse giremez, elmanın çürümesinin anlamı ise, kişilerin arasını bozan her kim ve ya da her ne ise, onların hepsinin aradan çıkması anlamını taşımaktadır. Elma çürüdüğünde artık yapılan bu bağlama büyü tam olarak etkisi gösterecek ve büyü yapılan kişi bu kişiye tam olarak bağlanacaktır. Bir diğerinde ise, iğneye siyah bir ip geçirilir ve düğün atılır ve atılan her bir düğümde ise, kişiye zarar verecek olan şeyler yapılır ve bu iğneler bebek şekline getirilmiş sabuna batırılır ve bu sabun bir kuyuya ve ya akan bir suya bırakılır ve su eridikçe büyü yapılan kişide büyünün etkisine girerek zararlar görmeye başlayacaktır. Bu yüzden toplu iğne büyüsü düşünülerek yapılması gereken bir büyüdür.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here