VEFK BÜYÜSÜ

0
242

Vefk in büyü olup olmadığına gelmeden önce Büyü kavramını açıklamak en doğrusu olacaktır .büyü insanların kendilerinin elde edemedikleri şeyleri doğaüstü güçler ile elde etme çabasıdır diyebiliriz. İnsanlardaki elde etme hırsı büyü kavramının ön plana çıkmasına neden olmuştur. Kimse kaybetmeyi sevmez ancak bazı insanlar bu konuda çok fazla hırslı davranabiliyor. Büyü yolunun günah sayılmasına rağmen büyülerin çok sık yapıldığını bilmeyen yoktur. Büyüler yapılırken bedensiz varlık dediğimiz cinlerden yardım ve destek alınır, vefk ler yapılırken yine bedensiz varlıklardan yardım alınır ama büyük çoğunluğu dua yolu ile yapılır. Vefk ler hazırlanırken öncelikle kişinin üzerinde her hangi bir büyü ve ya benzeri negatif bir şey var mı yok mu ona bakılmalı var ise yapılan bu büyünün çözülmeden vefkin yapılması mümkün değil ve işe yaramaz, kişi önce üzerinde bulunan büyü ve ya benzeri şeylerden arındırılmalı ardından vefk yapma işlemine geçilir. Aksi taktirde yapılan ve ya yapılacak olan vefkin hiç bir anlamı kalmaz.

Büyü çeşitleri çok fazladır. Büyüler yapılış amaçlarına ve şekillerine göre değişiklik gösterir. Kişinin ne amaç ile büyü yapmak ve ya yaptırmak istediğine göre değişiklik gösterir ve bununla birlikte kullanılan malzemeler de de değişiklik oluşur. Büyüler ana olarak ak büyü ve kara büyü olarak iki gruba ayrılır. Kötü ve zarar vermek amaçlı yapılan büyüler kara büyü olarak isimlendirilir. ak büyü dediğimiz büyü türü ise, kimseye bir zararı olmayan ve iyi niyetler yapılan büyüler ise ak büyü adını alırlar.

Vefk ler ise, dua yolu ile kişilere özel yapılan uygulama ve işlemlerden oluşur. Kişilere özel yapılan bu uygulama zor ve zahmetli bir süreçtir. Büyüler ne kadar çok işlemden geçiyor ise vefk ler hazırlanırken de birçok işlemden geçirilerek hazırlanır. Bu sebepten büyüler ve vefkler zor ve zahmetli işler arasında. Vefk ler hazırlanırken dua yolu kullanılır ve yine vefk hazırlanırken sürekli dua okunur ve kişiye özel hazırlanır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi vefk yapılmadan önce bakım yapılmalı ve ardından arındırma işlemi bitirildikten sonra vefk hazırlama işlemine başlanabilir.

TEILEN
Önceki İçerikVEFK CAİZ Mİ?
Sonraki İçerikVEFK BÜYÜ MÜ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here